Niezawodny odstraszacz na kuny do samochodu. Wydaj tylko 5 złotych, a uciekną w popłochu

Jak pozbyć się kuny z domu lub spod samochodu? Kuna domowa buszuje na strychach lub dachach i wydaje głośne dźwięki. Pod samochodem skrywa się z powodu zimna. Odstraszacz na kuny, który zrobisz samemu kosztuje tylko kilka złotych, a sprawi, że wypłoszysz kuny w humanitarny sposób w okamgnieniu.

Kuna domowa to zwierzę, które czasami można pomylić z kotem. Ma ona długie brązowe tułowie i krótkie łapki. Głośne stukanie i dźwięki, które nie pozwalają spokojnie spać to jedne z wielu przyczyn, dla których warto odstraszyć kunę z dachu czy strychu. Poznaj skuteczne sposoby na pozbycie się kuny.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pies na dachu budynku potrzebował pomocy. Ściągnęła go policja

Jak pozbyć się kuny? Te domowe sposoby zadziałają natychmiast

Kuna domowa to zwierzę, które jest dość wrażliwe na zapachy. Jednym z domowych sposobów na odstraszenie kuny jest rozbicie jajek w miejscu, gdzie kuna buszuje. W ten sposób zwierzę nie będzie miało ochoty przebywać w takim zapachu i zacznie omijać tę część domu. Jeśli masz kota lub psa, w miejscu przebywania kuny, warto położyć odrobinę sierści tych zwierzaków. Świetnym sposobem na odstraszenie kuny jest również rozłożenie na strychu lub dachu mięsa drobiowego.

Jak odstraszyć kunę z auta. Te sposoby mogą Cię zaskoczyć

Najczęściej zimą kuny znajdują schronienie w maskach samochodowych, ponieważ jest tam dość ciepło. Niestety zdarza się, że ssaki te gryzą przewody w aucie, co później przynosi duże koszty naprawy. Jeśli chcesz odstraszyć kunę z samochodu, włóż do niego kostki WC. Koszt jednej kostki wc to około 5 zł. Dobrym sposobem jest również porozkładanie w całym aucie ząbków czosnku. Tak mocne zapachy z pewnością nie spodobają się zwierzęciu.

Mechaniczne odstraszacze na kuny. To urządzenie to ostateczność

Czasami domowe sposoby odstraszania kun okazują się za słabe. W takiej sytuacji warto udać się po produkty specjalnie do tego stworzone. Jednym z najpopularniejszych jest odstraszacz dźwiękowy, który emituje dźwięk borsuka i może sprawić, że kuna ucieknie w trosce o swoje bezpieczeństwo. Taki sposób jest humanitarny i może pomóc w walce z kuną w domu.

Więcej o: