Gwiazda Betlejemska to kapryśna roślina czuła na niskie temperatury. Wystarczy, że przez chwilę znajdzie się w przeciągu lub postawimy ją na zewnątrz albo w pomieszczeniu, gdzie panuje niska temperatura, a jej liście mogą zwiędnąć. O czym jeszcze trzeba pamiętać, aby gwiazda betlejemska pięknie zakwitła?
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Gwiazda betlejemska zakwitnie, jeśli zapewnimy jej wystarczająco dużo ciemności. Roślina ta potrzebuje przebywać ponad 12 godzin dziennie w nieoświetlonej przestrzeni. Choć w okresie jesienno-zimowym światła dziennego jest mniej, to w naszych domach i mieszkaniach pali się światło sztuczne, które również zaburza kwitnienie gwiazdy betlejemskiej. Co w takim razie powinniśmy zrobić? Należy umieścić roślinę w miejscu, gdzie przez większość dnia nie będzie jej przeszkadzać światło. Jeśli nie mamy takiej przestrzeni, to należy osłonić szczelnie roślinę przed światłem na ponad 12 godzin. Możesz ją przykryć wiadrem lub skrzynką.
Ważna jest także temperatura, gwiazda betlejemska najlepiej czuje się w pomieszczeniach, gdzie wynosi ona mniej niż 18 stopni, jednak nie może być ona niższa niż 12 stopni. To może spowodować uszkodzenie rośliny.
Gwiazda betlejemska musi mieć cały czas wilgotne podłoże, jednak nie może być ono nadmiernie mokre. Jeśli roślina będzie dostawać za dużo wody, to zacznie gnić, z drugiej strony brak wystarczające ilości wody spowoduje utratę jędrności. Gwiazda betlejemska powinna być podlewana, kiedy po włożeniu do gleby palca na głębokość dwóch centymetrów ziemia będzie sucha. Zazwyczaj roślinę należy podlewać co dwa do siedmiu dni.