Czy można myć okna w mrozie? Nigdy nie lekceważ tych zasad podczas świątecznych porządków

Czy można myć okna w mrozie? Jak wiadomo deszczowe czy upalne dni, to nie najlepszy czas na mycie okien. Sytuacja zimą jest nieco bardziej skomplikowana, zwłaszcza jeśli chcemy umyć je szybko np. na Święta. Należy wówczas spełnić określone warunki.

Mycie okien to dość frustrująca czynność. W mroźne dni może stanowić niestety spory problem. Jednak nie jest to niemożliwe! Wystarczy poczekać na odpowiedni moment i zrobić to pamiętając o pewnych zasadach. Podpowiemy ci, jak sprawić, aby twoje okna lśniły jak wcześniej. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Czy można myć okna w mrozie? Wybierz odpowiedni dzień

Zimą temperatury potrafią spadać dość często poniżej 0 stopni Celsjusza. Niestety przy tak dużym mrozie, mycie okien może okazać się niemożliwe. Środki czyszczące będą szybko zamarzać przy ujemnych temperaturach i ciężko będzie wyczyścić okna. Ponadto chemikalia będą zostawiać smugi, które będą bardzo ciężkie do usunięcia, a więc uzyskasz tylko odwrotny efekt. Wybierz więc dzień, w którym będzie minimalnie 0 stopni Celsjusza, oraz nie będzie żadnych opadów śniegu ani deszczu. Dzięki temu chemikalia nie zostawią smug, ale także i twoje okno nie ulegnie uszkodzeniu. 

Jak myć okna zimą, aby lśniły? Sięgnij po alkohol

Nawet przy dodatnich temperaturach, chemikalia mogą zostawić smugi. Wszystko zależy od właściwości chemicznych substancji. Jednak jest na to sposób. Jeśli sięgniesz po środki czyszczące na bazie alkoholu, uchronisz się przed trudnymi do usunięcia smugami. Dobrym rozwiązaniem może być dodanie do wody spirytusu. Będzie on skutecznie opóźniał proces zamarzania. Dodaj również sok z cytryny, który nada pięknego zapachu, ale zadziała również jak nabłyszczacz. Wymieszaj 8 łyżek z 4 łyżkami spirytusu, a następnie dodaj do roztworu 2 litry zimnej wody. Taka mieszanka skutecznie umyje okna, nawet przy najniższych temperaturach.

Więcej o: