Te gatunki kwiatów symbolizują miłość. Jeśli je otrzymasz, mogą znaczyć więcej niż słowa

Symbolika kwiatów to coś, w co wierzy wiele osób, zarówno tych obdarowywanych, jak i dających kwiaty na prezent. Znaczenie może mieć zarówno kolor, jak i gatunek roślin. Na co warto szczególnie uważać i co kryje się za poszczególnymi kwiatami? To może cię zaskoczyć.

Kwiaty to prawdopodobnie najpopularniejszy wybór na prezent. Jednak warto zwrócić uwagę na rodzaj, a przede wszystkim kolor bukietu. Każdy z nich może mieć bowiem inne znaczenie. Może ono być kluczowe przy odczytywaniu intencji osoby kupującej bukiet. Który kwiat i kolor symbolizuje miłość, a który tylko przyjaźń? Sprawdź, aby nie popełnić błędu.

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty, aby długo były piękne? Mamy sposób

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kocha, lubi, szanuje. Jakie znaczenia mogą mieć kwiaty?

Podczas kupowania bukietu, warto zastanowić się, co chcemy przekazać drugiej osobie. Niekoniecznie musi to być miłość. Za pomocą kwiatów możemy komuś dać do zrozumienia, że go podziwiamy, lubimy, czy szanujemy. Co ciekawe wśród znaczeń znajdują się także te negatywne. Cierpienie, zazdrość i zranione serce również można wyrazić za pomocą konkretnych kwiatów. Pomocny okaże się przy tym hiacynt, żonkil i hortensja. 

Czerwony, biały i różowy. Co kolor mówi o uczuciach? 

Oprócz gatunku ważny jest także kolor. Czerwień nie zawsze oznacza miłość. Może być także oznaką szczerych podziękowań, siły, czy odwagi. Białe kwiaty również mogą oznaczać głębokie uczucie, ale częściej uważa się je za symbol czystości, niewinności, prawdy oraz wdzięczność. Za pomocą koloru różowego, można wyrazić przyjaźń, prośbę, romantyczną miłość, sentyment i troskę. Do palety barw warto dołożyć żółty. Oznacza on radość, zwycięstwo, siłę, mądrość, ale także zazdrość lub zdradę. 

Jakie kwiaty symbolizują miłość? Nie tylko czerwone róże

Kwiaty, które pierwszy przychodzą do głowy, po usłyszeniu słowa "miłość", to oczywiście czerwone róże. Ten bukiet jest najbardziej popularnym sposobem wyznania głębokiego uczucia. Jednak nie tym lista się nie kończy. Dobrym rozwiązaniem jest także kupno czerwonych tulipanów, które według tureckiej legendy są symbolem idealnej miłości. Czerwone lilie oznaczają bardzo głębokie uczucie, jakim można darzyć drugą osobę. Kolejnym kwiatem jest czerwony goździk. Oznacza on wręcz namiętną miłość. Nie tylko czerwień przekona do naszego uczucia. Białe róże także są oznaką miłości, dlatego bukiet z tych kwiatów najczęściej można zobaczyć na ślubie, podobnie jak piwonie. Warto także wyróżnić różowe lilie, które są wyrazem romantycznej miłości.

Więcej o: