Dorzuć to do pralki, a ubrania wyschną błyskawicznie. Ten trik sprawi, że zostaniesz bohaterem domu

Jak wysuszyć pranie zimą? Niestety wystawianie go na zewnątrz nie będzie najlepszym pomysłem. Jednak istnieją na to proste triki, których użyjesz już w momencie wkładania prania do pralki. Ten sposób na pewno cię zaskoczy, ale efekty na pewno cię zachwycą. Sprawdź, jak wysuszyć pranie zimą.

Suszenie prania zimą, może nie należeć do prostych zadań. Niestety wystawienie go na zewnątrz, może tylko zaszkodzić ubraniom, a w mieszkaniu ciężko jest tego dokonać i bywa to czasochłonne. Na szczęście jest na to sposób. Wystarczy dodać pewną rzecz do prania, a efekty na pewno zachwycą.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sierść twojego pupila jest dosłownie wszędzie? Sprawdź, jak skutecznie usunąć ją z ciuchów

Jak wysuszyć pranie zimą? Zadbaj najpierw o podstawy

Suszenie prania zimą, może być frustrujące i czasochłonne. Jednak jeśli będziesz pamiętać o tych kilku zasadach, znacznie przyspieszysz cały proces. Pamiętaj o tych rzeczach, jeszcze, kiedy wkładasz pranie do pralki: 

  • Nastaw jak najwyższe obroty w pralce, intensywne wirowanie, przyspieszy późniejszy proces suszenia, uważaj jednak aby nie przesadzić i sprawdzaj najpierw metki materiałów, które pierzesz,
  • Nie przeładowuj pralki, zbyt wielkie pranie, nie odwiruje się odpowiednio. 

Te dwie zasady, znacznie pomogą ci w procesie suszenia. Jednak warto zastosować dodatkowo jeszcze jeden sprytny trik. Będziesz potrzebować tylko ręcznika.

Jak wysuszyć pranie zimą? Użyj ręcznika

Oprócz podstawowych zasad, które pomogą ci uporać się z problemem, dodatkową pomocą okaże się zwykły ręcznik. Po zakończeniu prania otwórz pralkę i wrzuć do bębna suchy, duży i chłonny ręcznik. Następnie uruchom program wirowania na optymalne obroty. Ręcznik wchłonie nadmiar wody, dzięki czemu pranie wyschnie zaledwie w chwilę. Kiedy program się skończy, wystarczy, że wyciągniesz wszystko i dokładnie wszystko wytrzepiesz. 

Jak wysuszyć pranie zimą? Rozwieś pranie przy grzejniku

Sposobem, który również przyspieszy proces suszenia, a w dodatku pomoże utrzymać odpowiedni poziom wilgoci, jest rozwieszenie prania przy kaloryferze. Uważaj, tylko aby ubrania nie dotykały grzejnika. Mogą się one wtedy odkształcić lub skurczyć.

Więcej o: