Szyby w samochodzie zamarzają od środka? Potrzebny pochłaniacz wilgoci! Nie wydasz na niego ani grosza

Zamarznięte szyby w aucie od wewnątrz. Jak je odmrozić? Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, dlaczego szyby samochodu zamarzają od środka. Podpowiadamy, po jaki preparat sięgnąć, aby pozbyć się lodu i jak wykonać darmowy pochłaniacz wilgoci do auta.

Co zrobić, żeby szyby w samochodzie nie zamarzały od środka? Przede wszystkim należy pamiętać o otrzepaniu butów ze śniegu, zanim wejdziemy do samochodu. Co jeszcze może sprzyjać powstawaniu wilgoci w samochodzie? Jak wykonać domowy pochłaniacz wilgoci?

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Dlaczego szyby w samochodzie zamarzają od środka? Co zrobić, żeby nie zamarzały?

Przede wszystkim należy regularnie sprawdzać stan filtra kabinowego, jeśli jest brudny lub zużyty to nie odprowadzi prawidłowo wilgoci, a nadmiar pary wodnej pozostanie w samochodzie. Należy się także upewnić, czy otwory odpływowe w karoserii są drożne. Kiedy są zapchane, uniemożliwiają usunięcie wilgoci z auta. Warto zwrócić uwagę na stan dywaników. Może znajdować się w nich woda lub mogą być wilgotne. Wówczas należy je wysuszyć lub wymienić. 

Domowy pochłaniacz wilgoci do auta nic nie kosztuje. Szybko rozwiąże problem

W pozbyciu się nadmiaru pary wodnej z samochodu pomoże ci samodzielnie przygotowany pochłaniacz wilgoci. Do jego wykonania potrzebujesz skarpetki, gazy lub woreczka wykonanego z bawełny. W materiale umieść ryż, sodę oczyszczoną lub kawę. Woreczek z preparatem połóż pod siedzeniem lub koło okna. Pochłaniacz wilgoci należy wymienić kiedy, sypki produkt stanie się wilgotny. Jeśli nie masz pod ręką żadnej z tych rzeczy, to możesz zawiesić torbę z herbatą, ona także powinna pochłonąć wilgoć z samochodu. Te podstawowe produkty prawdopodobnie masz już w domu!

Zamarznięte szyby w aucie od wewnątrz. Jak pozbyć się szronu? 

Lodu znajdującego się po wewnętrznej stronie szyby pozbędziesz tak samo, jak szronu po jej zewnętrznej stronie. Możesz to zrobić za pomocą skrobaczki. Po wyskrobaniu lodu usuń go z samochodu i wytrzyj szybę do sucha. Innym sposobem będzie spryskanie szyby preparatem do odmrażania szyb. Wystarczy spryskać nim zamarzniętą wodę i poczekać kilka minut, a następnie wytrzeć preparat za pomocą gąbki lub szmatki. 

Zamarznięte szyby w samochodzie od środka. Jak samodzielnie przygotować odmrażacz? 

Odmrażacz do szyb możesz kupić na stacji benzynowej lub przygotować go samodzielnie. Potrzebujesz wyłącznie wody i alkoholu, najlepiej bezbarwnego denaturatu. Wymieszaj oba składniki w proporcji 1:1 i przelej go do butelki z atomizerem. 

Więcej o: