Jak usunąć kamień na kabinie prysznicowej? Używaj tego podczas sprzątania, to niezawodny trik

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? To pytanie zadaje sobie wiele osób, podczas świątecznych porządków. Stosuj się do tych metod, a Twoja kabina prysznicowa będzie wyglądała jak nowa! Świetne triki na wyczyszczenie kamienia z kabiny znajdziesz w artykule poniżej.

Kamień w kabinie prysznicowej jest zmorą każdego z nas, ponieważ nie wygląda on estetycznie i niestety pojawia się bardzo często. Jak skutecznie usunąć kamień pod prysznicem? Z jakich domowych sposobów na usunięcie kamienia wato skorzystać? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Te domowe sposoby odmienią Twoje życie

Sprzątanie łazienki nie należy do najprzyjemniejszych czynności w domu, a tym bardziej do najłatwiejszych. Wilgoć, woda i wysoka temperatura sprawiają, że zabrudzenia są mocno osadzone i ciężkie do usunięcia. Podczas czyszczenia kabiny prysznicowej warto użyć mleczka do czyszczenia, które należy wylać na folię aluminiową. Z tak przygotowaną folią i mleczkiem wyszorujesz kabinę z kamienia i będzie ona lśniła jak nigdy wcześniej! Drugim świetnym sposobem jest mieszanka wody z octem 1:1. Tak przygotowany roztwór wlej do butelki i spryskaj kabinę, a następnie ją umyj.

Czym usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Te narzędzia ułatwią Ci pracę

Gdy myjesz kabinę prysznicową, nie zapomnij przygotować sobie kilku ściereczek i gąbek. Jedna gąbka będzie służyła Ci do szorowania kabiny, druga to polerowania, natomiast ściereczka z mikrofibry wysuszy i zakończy cały etap czyszczenia. Jeśli posiadasz w domu parownicę, warto z niej skorzystać. Parownica dzięki swojej wysokiej temperaturze dokładnie wyczyści kabinę oraz zabije bakterie pod prysznicem.

Silne zabrudzenia kamieniem pod prysznicem. Te produkty zdziałają cuda

Niekiedy może zdarzyć się, że domowe sposoby na wyczyszczenie kamienia pod prysznicem nie wystarczą. W takiej sytuacji warto skorzystać z silnych detergentów chemicznych dostępnych w sklepach. Mleczko do czyszczenia prysznica jest dość delikatnym produktem, więc należy rozważyć kupno czegoś mocniejszego, co w składzie będzie posiadać środki wybielające na bazie chloru oraz substancje dezynfekujące.

Więcej o: