Jak usunąć kamień na kabinie prysznicowej? Używaj tego podczas sprzątania, to niezawodny trik

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? To pytanie zadaje sobie wiele osób, podczas świątecznych porządków. Stosuj się do tych metod, a Twoja kabina prysznicowa będzie wyglądała jak nowa! Świetne triki na wyczyszczenie kamienia z kabiny znajdziesz w artykule poniżej.

Kamień w kabinie prysznicowej jest zmorą każdego z nas, ponieważ nie wygląda on estetycznie i niestety pojawia się bardzo często. Jak skutecznie usunąć kamień pod prysznicem? Z jakich domowych sposobów na usunięcie kamienia wato skorzystać? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Te domowe sposoby odmienią Twoje życie

Sprzątanie łazienki nie należy do najprzyjemniejszych czynności w domu, a tym bardziej do najłatwiejszych. Wilgoć, woda i wysoka temperatura sprawiają, że zabrudzenia są mocno osadzone i ciężkie do usunięcia. Podczas czyszczenia kabiny prysznicowej warto użyć mleczka do czyszczenia, które należy wylać na folię aluminiową. Z tak przygotowaną folią i mleczkiem wyszorujesz kabinę z kamienia i będzie ona lśniła jak nigdy wcześniej! Drugim świetnym sposobem jest mieszanka wody z octem 1:1. Tak przygotowany roztwór wlej do butelki i spryskaj kabinę, a następnie ją umyj.

Jak odśnieżać panele fotowoltaiczne? Czy odśnieżać panele fotowoltaiczne? Nie zapominaj o tych zasadach

Czym usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Te narzędzia ułatwią Ci pracę

Gdy myjesz kabinę prysznicową, nie zapomnij przygotować sobie kilku ściereczek i gąbek. Jedna gąbka będzie służyła Ci do szorowania kabiny, druga to polerowania, natomiast ściereczka z mikrofibry wysuszy i zakończy cały etap czyszczenia. Jeśli posiadasz w domu parownicę, warto z niej skorzystać. Parownica dzięki swojej wysokiej temperaturze dokładnie wyczyści kabinę oraz zabije bakterie pod prysznicem.

Najkrótszy dzień w roku kiedy Kiedy jest najkrótszy dzień w roku? Jak długo będzie trwać? Odpowiadamy

Silne zabrudzenia kamieniem pod prysznicem. Te produkty zdziałają cuda

Niekiedy może zdarzyć się, że domowe sposoby na wyczyszczenie kamienia pod prysznicem nie wystarczą. W takiej sytuacji warto skorzystać z silnych detergentów chemicznych dostępnych w sklepach. Mleczko do czyszczenia prysznica jest dość delikatnym produktem, więc należy rozważyć kupno czegoś mocniejszego, co w składzie będzie posiadać środki wybielające na bazie chloru oraz substancje dezynfekujące.

Więcej o: