Kwiat sansewieria gwinejska. Poznaj podstawowe zasady pielęgnacji, a wężownica urośnie aż do nieba

Kwiat sansewieria gwinejska to jedna z najczęściej wybieranych roślin do polskich domów. Sansewieria ma kilka świetnych właściwości, przez które ludzie decydują się na jej kupno. Jak dbać o wężownicę? Co zrobić, by kwiat rósł jak szalony? Na te i wiele więcej pytań znajdziesz odpowiedź poniżej.

Sansewieria to kwiat, który zachwyca każdego swoim wyglądem. Piękne mięsiste liście o sporej długości świetnie komponują się z wystrojem praktycznie każdego mieszkania. Sansewieria znana jest również pod nazwą wężownica, z powodu jej wyglądu. Kwiat ten jest łatwy w uprawie i należy do tego typu roślin, o których można zapomnieć na 2 tygodnie. Jak dbać o sansewierię? Jakie są odmiany sansewierii oraz jakie właściwości ma ta roślina? Poniżej znajdziesz odpowiedź!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Jak dbać o sansewierię? Zastosuj te metody, a kwiat będzie rósł jak szalony

Kwiat sansewieria najlepiej rośnie w żyznej i dość wilgotnej glebie. Jeśli chcesz kupić sansewierię, znajdź w mieszkaniu miejsce z mocno rozproszonym światłem, ponieważ w takim naświetleniu będzie ona rosła najszybciej. Roślina ta nie wymaga od nas częstego podlewania, ponieważ potrafi magazynować wodę w swoich liściach. Warto wspomnieć, że sansewieria powinna przebywać w temperaturze od 17 do 24 stopnia Celsjusza. 

łapy psa - jak o nie zadbać?Buty dla psa na zimę. Jak zabezpieczyć łapki na mrozie?

Jakie są odmiany sansewierii? Tych prawdopodobnie nie znasz

Sansewieria posiada kilka odmian. Najbardziej popularną odmianą jest sansewieria gwinejska, ma ona liście w kolorze ciemnej zieleni, a na nich poprzeczne paseczki. Ta odmiana jest w stanie urosnąć nawet do 1 metra wysokości. Poniżej przedstawiamy inne przykładowe odmiany sansewierii:

  • Black Gold
  • Black Coral
  • Black Robusta
  • Gigantea
  • Laurentii
  • Twist

Policja w Łodzi zatrzymała obywatela Argentyny, który w przeddzień meczu Argentyna - Francja miał zaatakować nożem dwóch obywateli Francji (zdjęcie ilustracyjne: radiowóz zimą)Kierowcy zapłacą karę nawet do 3 tys. złotych. Wystarczy, że zapomną

Jakie właściwości ma sansewieria? Teraz na pewno zdecydujesz się na jej zakup

Sansewieria to piękna roślina, która jest idealną ozdobą w domu, ale również służy jako oczyszczacz powietrza. Roślina ta usuwa trójchloroetylen oraz ksylen, które powodują zmęczenie i bóle głowy. Sansewieria posiada aparaty szparkowe, dzięki którym pochłania szkodliwe substancje.

Więcej o: