Kwiat sansewieria gwinejska. Poznaj podstawowe zasady pielęgnacji, a wężownica urośnie aż do nieba

Kwiat sansewieria gwinejska to jedna z najczęściej wybieranych roślin do polskich domów. Sansewieria ma kilka świetnych właściwości, przez które ludzie decydują się na jej kupno. Jak dbać o wężownicę? Co zrobić, by kwiat rósł jak szalony? Na te i wiele więcej pytań znajdziesz odpowiedź poniżej.

Sansewieria to kwiat, który zachwyca każdego swoim wyglądem. Piękne mięsiste liście o sporej długości świetnie komponują się z wystrojem praktycznie każdego mieszkania. Sansewieria znana jest również pod nazwą wężownica, z powodu jej wyglądu. Kwiat ten jest łatwy w uprawie i należy do tego typu roślin, o których można zapomnieć na 2 tygodnie. Jak dbać o sansewierię? Jakie są odmiany sansewierii oraz jakie właściwości ma ta roślina? Poniżej znajdziesz odpowiedź!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Jak dbać o sansewierię? Zastosuj te metody, a kwiat będzie rósł jak szalony

Kwiat sansewieria najlepiej rośnie w żyznej i dość wilgotnej glebie. Jeśli chcesz kupić sansewierię, znajdź w mieszkaniu miejsce z mocno rozproszonym światłem, ponieważ w takim naświetleniu będzie ona rosła najszybciej. Roślina ta nie wymaga od nas częstego podlewania, ponieważ potrafi magazynować wodę w swoich liściach. Warto wspomnieć, że sansewieria powinna przebywać w temperaturze od 17 do 24 stopnia Celsjusza. 

Jakie są odmiany sansewierii? Tych prawdopodobnie nie znasz

Sansewieria posiada kilka odmian. Najbardziej popularną odmianą jest sansewieria gwinejska, ma ona liście w kolorze ciemnej zieleni, a na nich poprzeczne paseczki. Ta odmiana jest w stanie urosnąć nawet do 1 metra wysokości. Poniżej przedstawiamy inne przykładowe odmiany sansewierii:

  • Black Gold
  • Black Coral
  • Black Robusta
  • Gigantea
  • Laurentii
  • Twist

Jakie właściwości ma sansewieria? Teraz na pewno zdecydujesz się na jej zakup

Sansewieria to piękna roślina, która jest idealną ozdobą w domu, ale również służy jako oczyszczacz powietrza. Roślina ta usuwa trójchloroetylen oraz ksylen, które powodują zmęczenie i bóle głowy. Sansewieria posiada aparaty szparkowe, dzięki którym pochłania szkodliwe substancje.

Więcej o: