Karp usmażony, a olej zostawiony? Podpowiadamy, gdzie go wylać, aby nie zapchać rur

Jednym z obowiązkowych dań kolacji Wigilijnej jest karp. Każdy ma inny sposób przyrządzania tej ryby. Karp może być panierce albo sauté. Co zrobić z tłuszczem, który pozostaje po smażeniu ryby? Absolutnie nie należy wylewać go do zlewu ani toalety. Sprawdzamy jak bezpiecznie się go pozbyć.

Bezpieczne pozbycie się zużytego tłuszczu z patelni, wciąż stawia wyzwanie wielu osobą. Niestety jednak wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że robi coś nie tak i z przyzwyczajenie wylewa pozostałości oleju do toalety lub odpływu w zlewie. Ten pozornie niewinny błąd może skutkować wieloma szkodami, ponieważ tłuszcz nie rozpuszcza się w wodzie i, gdy zostanie wylany do kanalizacji, osadza się na ścianach rur i tężej, tworząc zatory. 

Zobacz wideo Karolina Pisarek o zabiegu zamrażania tłuszczu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić z olejem po smażeniu karpia? Pomoże trik prosto z TikToka!

Popularna aplikacja na smartfony jest pełna ciekawych i prostych trików. Nie zawiodła nas również z tym problemem i przedstawiła chyba najlepszy i najprostszy sposób na pozbycie się tłuszczu nie tylko po rybie. Wystarczy wyłożyć odpływ zlewu folią aluminiową. Pozostałości po smażeniu wylewamy do niej, musimy jednak pamiętać, że tłuszcz będzie naprawdę gorący. Kiedy olej wystygnie i stężeje, wystarczy wyrzucić go do kosza, a pozostałości, które osiadły na patelni, można usunąć za pomocą ręcznika papierowego!

Ta dziewczyna to prawdziwa królowa lodu Ta TikTokerka to królowa lodu! Drąży dziury i pływa przy -22 stopniach

Gdzie odnieść słoiki z olejem po smażeniu karpia? Sposób na większe ilości oleju  

Wiemy już jak pozbyć się niewielkiej ilości oleju po smażeniu, a co jeśli mamy go naprawdę sporo? Najlepszym rozwiązaniem w takim wypadku jest przelanie go do słoika albo butelki i odniesienie do najbliższego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Ale przed tym warto zadzwonić, by upewnić się, że przyjmują odpady od osób indywidualnych. Jeszcze innym sposobem może być zaniesienie takiej butelki i słoika pełnego tłuszczu do śmietnika na odpady zmieszane.

łapy psa - jak o nie zadbać? Buty dla psa na zimę. Jak zabezpieczyć łapki na mrozie?

Więcej o: