Pielęgnacja draceny to zaledwie kilka zasad. Jeśli je zapamiętasz, urośnie bujna i zdrowa

Dracena, choć ma bardzo egzotyczny wygląd, to wcale nie jest wymagająca. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, a będzie bujnie i pięknie rosła. Nawet nowicjusze powinni poradzić sobie z rośliną. Sprawdź, o czym należy pamiętać, a dracena będzie zawsze zielona.

Z draceną poradzą sobie nawet nowicjusze. Choć to egzotyczna roślina, to wcale nie ma wygórowanych wymagań. Wystarczy, że zapamiętasz tylko kilka zasad dotyczących jej pielęgnacji, a będzie zawsze zielona. Sprawdź, co jest najważniejsze.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Dracena: miejsce i temperatura. Jakie będą najlepsze warunki dla rośliny?

Na początek pamiętaj, aby dokładnie przemyśleć, gdzie będzie stać twoja dracena. Roślina, najbardziej lubi światło rozproszone. Uważaj, aby nie postawić jej w bezpośrednim świetle słonecznym. Promienie mogą poparzyć liście draceny. Nie stawiaj jej również w zacienionych miejscach. Zaburzy to rozwój rośliny. Idealnie sprawdzi się miejsce w głębi pokoju, które nie będzie zacienione. 

Dracena poradzi sobie również najlepiej w zwykłej temperaturze pokojowej. Jednak zimą można spróbować zapewnić roślinie nieco niższe temperatury. To pozwoli jej lepiej przetrwać chłodną porę roku. Najlepsza temperatura to około 18 stopni Celsjusza.

Dracena: podlewanie rośliny. Jak często należy dolewać wody?

Dracena uwielbia wodę. Należy ją często i obficie podlewać. Najlepiej będzie to robić około 2 razy w tygodniu. Jednak zimą lepiej robić to nieco rzadziej. Pilnuj jednak zawsze czy w podstawce nie zbiera się woda. Jeśli będzie jej za dużo, może to doprowadzić do gnicia korzeni draceny, a w rezultacie do śmierci rośliny. Kiedy zauważysz taką sytuację, jak najszybciej wylej wodę. Pamiętaj także o nawożeniu rośliny. Możesz zrobić nawóz samodzielnie ze skórek od banana lub kupić odpowiedni w sklepie ogrodniczym. Zadbaj także o regularne zraszanie liści draceny. Zapewni jej to odpowiednią wilgotność.

Więcej o: