Co zrobić, żeby jemioła się nie sypała? Spryskaj tym liście, a będzie świeża przez całe Święta

Co zrobić, kiedy jemioła się sypie? Sposób na piękną jemiołę się przyda, kiedy zdecydujesz się w okresie świątecznym ozdobić nią dom. Jemioła na Boże Narodzenie jest od lat chętnie kupowana przez Polaków. Podpowiemy, gdzie najlepiej powiesić jemiołę w domu i czym ją spryskać.

Jemioła to jeden z popularniejszych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak zajmować się żywymi gałązkami, aby cieszyły jak najdłużej. Jeśli chcesz wiedzieć, jak o nią zadbać, spieszymy z pomocą. Sprawdź jak sprawić, aby jemioła się nie sypała.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jakich życzeń nie składać w święta?

Co oznacza jemioła? Gdzie powiesić jemiołę w domu?

Jemioła staje się coraz bardziej popularną ozdobą świąteczną. Jednak posiada ona również symboliczne znaczenie. Jeśli powiesisz gałązki przy suficie, będą miały one zupełnie nową funkcję. Jemioła ma przynosić pomyślność i chronić dom przed złem. Symbolizuje również pojednanie i zgodę. Warto więc zaopatrzyć się w ozdobę nie tylko ze względów estetycznych, ale także przez tradycję. 

Jemioła na Boże Narodzenie. Jak sprawić, aby była świeża jak najdłużej?

Jeśli zdecydujesz się na taką ozdobę świąteczną, warto wiedzieć, jak odpowiednio się nią zająć. Najlepszą metodą, aby zachować ładny wygląd jemioły, będzie jej ususzenie. Ponadto proces ma również znaczenie symboliczne i przynosi domownikom szczęście i pomyślność. Jeśli jednak wolisz świeże gałązki, mamy również na to sposób. Spryskaj liście lakierem do włosów. Pamiętaj także, aby jak najdłużej przechowywać jemiołę w wazonie, aby miała dostęp do wody. Wywieś gałązki w ostatniej chwili, tuż przed Wigilią

Podniesiona deska sedesowa Ukryta funkcja deski sedesowej. Domowe porządki będą łatwiejsze

Jemioła na Święta Bożego Narodzenia. Czy jest trująca dla zwierząt?

Jemioła może być niebezpieczna dla twojego pupila. Połknięcie liści lub owoców, może skutkować zatruciem. Lepiej, żeby twój zwierzak nie zbliżał się do rośliny, ponieważ jeśli zje jemiołę, mogą go spotkać poważne konsekwencje zdrowotne. Jeśli masz pupila, rozważ zakup sztucznej jemioły lub zrezygnuj z ozdoby, aby było bezpieczniej. 

jak prać firanki W ilu stopniach prać firanki i jak je wybielić? Niezawodne wskazówki

Więcej o: