Gdzie do uzdrowiska w Polsce zimą? Te miejsca są najpiękniejsze! Odetchniesz tu świeżym powietrzem

Chcesz wyjechać do uzdrowiska zimą? Choć to dość mroźna pora roku, to wyjazd w takie miejsce i tak może być wspaniałym pomysłem na urlop. W Polsce istnieje aż 45 miejscowości uzdrowiskowych. Wybraliśmy trzy uznawane za najpiękniejsze.

Jeśli chcesz wyjechać do uzdrowiska zimą, to na pewno interesuje cię, które miejsce wybrać. Przygotowaliśmy najlepsze propozycje na mroźną porę roku. W Polsce jest kilkadziesiąt miejscowości uzdrowiskowych, jednak my zawęziliśmy wybór do trzech najciekawszych. Wyróżniają się pięknymi widokami i świeżym powietrzem.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Topniejący lodowiec może spaść z Mont Blanc

Uzdrowiska na zimę. Szczawnica ma naprawdę bogatą infrastrukturę

Jeśli interesuje cię malownicze górskie miasto, wybierz Szczawnicę. Miasteczko posiada piękną infrastrukturę, która zachwyci każdego. Możesz tam znaleźć pijalnie wód mineralnych, czy kompleks przyrodoleczniczy. Twoje górne drogi oddechowe, na pewno ci podziękują, ze względu na panujący tam klimat. Jeśli chcesz wybrać górskie obszary, Szczawnica będzie doskonała.

 

Jakie uzdrowiska na zimę są najlepsze? Lądek-Zdrój na pewno cię zachwyci

Inną piękną miejscowością uzdrowiskową, położoną w górskim krajobrazie jest Lądek-Zdrój. Występują tam radoczynne cieplice siarczkowe i fluorkowe. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych sanatorium w miasteczku jest Uzdrowisko "Wojciech". Możesz tam znaleźć baseny z wodą termalną. Architektura miasta może cię również zachwycić, jeśli zdecydujesz wybrać się na spacer. Jeśli chcesz wyjechać do malowniczego uzdrowiska w górach, Lądek-Zdrój to dobry wybór. 

 

Do jakiego uzdrowiska pojechać zimą? Jedź do Ustronia

Możesz również wybrać się na Śląsk. Znajdziesz tam wiele szlaków na piesze wycieczki. Możesz również skorzystać z basenów solankowych i kolejki linowej. To właśnie z tego znane jest uzdrowisko. Wykorzystuje się tam solankę oraz borowinę. Jeśli chcesz wybrać miejsce z atrakcjami również poza uzdrowiskiem, Ustroń będzie idealnym miejscem. 

 
Więcej o: