Rozłóż je na parapecie, a pozbędziesz się problemu. Już nigdy więcej nie piśniesz ze strachu

Choć mogą być pożyteczne, wiele osób nie chce mieć ich w mieszkaniu. Skutecznym sposobem na pozbycie się ich są kasztany. Rozłóż je na parapecie, a już nigdy nie odskoczysz ze strachu na ich widok.

Kasztany mają wiele ciekawych zastosowań. Jesienią można udekorować nimi dom lub zrobić rozmaite figurki. Okazuje się jednak, że nie jest to tylko element dekoracyjny. Pomogą także w pozbyciu się z domu nieproszonych gości, jakimi są pająki. Sprawdź, jak ich użyć, by pozbyć się uciążliwego problemu.

Zobacz wideo Pająki, mrówki, mole... Sprawdź, jak domowymi sposobami pozbyć się insektów

Zainteresował cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego pająki wchodzą do domu? Wszystko przez pogodę

W okresie jesienno-zimowym, gdy temperatury spadają, a pogoda robi się deszczowa, zwierzęta zaczynają szukać schronienia. Dotyczy to również pająków. Potrzebują suchego i ciepłego miejsca do życia, dlatego najlepiej czują się w mieszkaniach. Pająki w domu mogą być pożyteczne — eliminują inne insekty, które są uciążliwe. Nie wszyscy jednak chcą mieć pająki w domu. Wypróbuj tego sposobu, by pozbyć się ich na dobre. 

Jak pozbyć się pająków z domu? Ten sposób nic nie kosztuje

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie muszą kupować oprysków na insekty, by pozbyć się pająków z domu. Jest na to darmowy środek, który znajdziesz pod domem. Z pająkami doskonale poradzą sobie kasztany. W trakcie jesiennego spaceru można je znaleźć na każdym kroku. Zbierz je do domu i rozłóż na parapecie lub pod drzwiami. Kasztany wydzielają specyficzny zapach, który dla człowieka jest ledwo wyczuwalny, ale pająki go nie znoszą. Dodatkowo można naciąć lub zmiażdżyć skorupę dla lepszego efektu.

Inne sposoby na usunięcie pająków z domu. Odstraszacz znajdziesz w kuchni

Choć kasztany są skutecznym sposobem na pozbycie się pająków, to można go zastosować tylko na jesień. W innych porach rokach roku są one ciężko dostępne, ale to nie znaczy, że nie ma innych trików na uporanie się z problemem. Możesz sięgnąć po środek, który znajdziesz w kuchni. Z pająkami doskonale poradzi sobie cynamon. Pajęczaki lubią chować się w roślinach, dlatego warto zacząć od tego miejsca. Rozsyp w doniczce łyżkę cynamonu. Nie tylko zwalczy pająki, ale też zapobiegnie pleśni w ziemi.

Więcej o: