Lampki choinkowe, czyli Świąteczna irytacja. Jak sobie z nimi poradzić szybko i sprawnie

Lampki sprawiają, że nasza choinka ożywa. Wszystko to jednak jest dopiero po ich zawieszeniu, któremu towarzyszy niezwykła irytacja, zaczynając od momentu wyjęcia ich z pudełka. W szukaniu, rozplątywaniu i wieszanie zazwyczaj jest więcej nerwów niż magii. Jak uniknąć tych negatywnych odczuć?

Światła i światełka są jedną z głównych tradycyjnych bożonarodzeniowych ozdób już od kilku stuleci. Początkowo rozświetlane świecami, które w późniejszym okresie zmieniły się w lampki choinkowe. Tak więc strach przed pożarem od choinki, zmienił się w żmudne rozplątywanie i nerwy przy wieszaniu, wciąż całkiem niezła zamiana. Są jednak sposoby, żeby oszczędzić sobie irytacji i wciąż cieszyć się pięknie oświetloną choinką.

Zobacz wideo Sztuczna czy prawdziwa? Która choinka bardziej eko?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Lampki zawsze dookoła? Inny sposób na wieszanie światełek

Większość z nas przez całe swoje życie zakładała lampki, okręcając nimi dookoła choinkę. Jest jednak na to inny sposób, a mianowicie wieszanie zygzakiem od góry do dołu. Brzmi dziwnie? Możliwe, ciężko jest się wyzbyć raz nauczonych sposobów. Jednak dzięki tej technice, lampki będą nie tylko łatwiejsze w zakładaniu, ale również bardziej widoczne. Kolejne sznury lampek zahaczamy od góry, możliwie jak najwęższym zygzakiem, pilnując przy tym, by wtyczka znalazła się na dole. Tak przygotowana choinka, pięknie rozświetli inne dekoracje, a ponadto zdejmowanie ich później z drzewka będzie o wiele mniej kłopotliwe.

Jak lepić pierogi? Szybkie triki, które przydadzą się przed Bożym Narodzeniem. Łatwe nawet dla amatorówJak zrobić pierogi dwa razy szybciej? Wystarczy jeden prosty trik

Zygzak z boku na bok. Inny sposób z tik toka

Tik tokerka@tamara_weatherbee podzieliła się swoim sposobem na błyskawiczne zawieszenie lampek na choince. Zaczyna ona od dołu drzewka, wieszając lampki z boku na bok i idzie ku górze zygzakiem. Po dotarciu czubka powtarza czynność, idąc w dół. Jeśli choinka zostanie ustawiona w kącie pomieszczenia, nie ma konieczności oświetlania tyłu, tylko po to, żeby oświetlały ścianę. Podobnie jak przy poprzednim sposobie, zdejmowanie światełek będzie o wiele prostsze niż przy obkręcaniu światełkami choinki.

Zimowe triki do auta, które wyrządzą więcej szkody niż pożytku. Tego nigdy nie rób!Zimowe triki do auta, które mogą wyrządzić szkody. Tego nigdy nie rób!

 A po świętach. Prosty sposób na zdejmowanie lampek

Najlepszym sposobem na zdejmowanie lampek z choinki, który oszczędzi ci frustracji w następnym roku, jest nawijanie ich na papier, gazetę lub jakiegoś typu rolkę. Dzięki temu nie będą się one plątać i przechowywanie ich będzie bezpieczniejsze. Można też zawijać je jak sznur, tworząc z nich pętle poprzez podtrzymywanie ich jedną ręką, podczas gdy druga zdejmuje je z choinki.

Jakie drzewko na choinkę na Boże Narodzenie? Ten gatunek będzie najlepszyPoznaj znaczenie ozdób choinkowych! Niektóre z nich mogą cię zaskoczyć

Więcej o: