Genialny sposób na myszy w domu! Wystarczy szczypta tej przyprawy, a znikną w okamgnieniu

Jak pozbyć się myszy z garażu lub spiżarni? Jedynym rozwiązaniem nie jest wcale żywołapka na myszy. Co prawda na rynku znajdziemy wiele możliwości. Wśród nich jest lep na myszy, pułapka na myszy, czy nawet trutki. My proponujemy odstraszacz myszy, który jest nie tylko skuteczny, ale i humanitarny! Wystarczy jedna przyprawa.

Jeśli chcesz pozbyć się myszy z domu, pamiętaj, że można to zrobić w humanitarny sposób. Nie potrzebujesz śmiertelnych pułapek. Wystarczy sięgnąć po produkty, które masz w kuchni, a gryzonie będą uciekać w popłochu. Zobacz jakie to proste.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zosia ratuje zwierzęta laboratoryjne

Jak pozbyć się myszy z domu? Ten odstraszacz na myszy jest humanitarny

Myszy to prawdziwe szkodniki. Niszczą zapasy oraz roznoszą niebezpieczne choroby. Jednak można się ich pozbyć. Nie trzeba jednak używać do tego śmiertelnych pułapek. Możesz zrobić to w humanitarny sposób. Wystarcz, że sięgniesz po miętę. Zapach przyprawy jest bardzo nieprzyjemny dla gryzonia, dlatego jest dla niego skutecznym odstraszaczem. Najlepszą metodą, będzie posadzenie mięty w doniczce w kuchni. Zapewni ci to stały dostęp do przyprawy. Możesz również po prostu kupić suszone liście rośliny. Rozłóż przyprawę w zagrożonych kątach i szafkach w domu, a aromat mięty sprawi, że myszy uciekną w popłochu. 

Lep na myszy to marny pomysł. Użyj octu i folii aluminiowej

Równie skutecznym sposobem, będzie metoda z octem. Zapach substancji jest równie mało tolerowany przez myszy. Rozcieńcz ocet z wodą i spryskaj miejsca, w których mogą pojawić się gryzonie. Kiedy myszy poczują zapach roztworu, będą uciekać w popłochu i nie zbliżą się do twojego domu. 

Innym ciekawym sposobem, może być użycie folii aluminiowej. Jeśli ty również nie lubisz zapachu octu czy mięty, ten sposób może okazać się najlepszy. Rozwieś kawałki folii, w miejscach, gdzie szkodniki przechodzą do twojego domu. Pamiętaj, że myszy mogą dostać się do wnętrza nawet przez okno, więc tam również przygotuj odstraszacze. Światło odbijane przez folię skutecznie zadziała na myszy i nie będą chciały zbliżać się do domu. 

Więcej o: