Jak podlewać azalię? Sekrety pielęgnacji, które powinien znać każdy. Sprawią, że pięknie urośnie

Jak dbać o azalię? Jak podlewać azalię, aby rosła bujna? Zanim kupisz ją do domu lub mieszkania, musisz dowiedzieć się, jak się obchodzić z tą wyjątkową rośliną. Zdrowa roślina będzie rosła jak szalona, jeśli zastosujesz się do poniższych porad.

Azalia doniczkowa to piękna roślina pochodząca z Japonii, która rośnie cały rok. Kwiaty azalii charakteryzują się kulistym pokrojem. W zależności od odmiany kwiat ten rośnie od 50 cm do 2 m w górę. Jak zadbać o azalie w domu? Jakiej gleby wymaga azalia oraz ja często należy ją podlewać? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o azalię w domu? Te metody przynoszą niesamowite efekty

Azalia to kwiat, który najlepiej będzie czuł się w chłodnych i widnych pomieszczeniach. Roślina nie lubi ostrego światła, dlatego przed kupnem zastanów się, czy masz w mieszkaniu odpowiednie dla niej miejsce. Najkorzystniejszą temperaturą dla azalii będzie 10 - 18 stopni Celsjusza. Jeśli kupujesz azalię zimą, najlepiej ustaw ją przy oknie, aby mogła dobrze zakwitnąć. Każdego roku należy pamiętać o przycinaniu przekwitłych kwiatostanów oraz o skracaniu pędów. 

W jakiej temperaturze prać pościel? Pamiętaj o tych zasadach, a będzie służyć ci przez wiele lat (zdjęcie ilustracyjne)W jakiej temperaturze prać pościel? To kluczowe dla zdrowia!

Jak podlewać azalię? Nie popełniaj tego błędu

Pamiętaj, że azalia nie lubi przesuszenia, dlatego nie można zapomnieć o jej regularnym podlewaniu. Oczywiście nie oznacza to, że trzeba podlewać ją co godzinę, ponieważ taka czynność doprowadziłaby do zalania i gnicia korzeni. Azalię należy podlewać tak, aby zawsze miała wilgotno w doniczce. Najlepiej, aby woda do podlewania azalii była przegotowana i ostudzona. Błąd popełniany bardzo często przy pielęgnacji azalii to zraszanie liści wodą. Ta czynność prowadzi utraty barwy i sklejania się kwiatów.

Nóż kuchennyJak naostrzyć nóż bez ostrzałki? Użyj tych znanych, domowych przedmiotów

Jakie są odmiany azalii? Ten kwiat zaskoczy cię różnorodnością

Odmiany azalii, które najczęściej możemy spotkać w domach to azalia japońska doniczkowa (Azalea japonica) oraz azalia indyjska (Azalea indica). Różnią się one od siebie wyglądem i okresem kwitnienia. Inne przykładowe odmiany azalii doniczkowej to:

  • Madame de Crooc
  • Panfilia
  • Paloma
  • Knut Erwen Oranj
  • Sanchestern Fluor
Więcej o: