Zazwyczaj dodajesz ją do herbaty, a teraz wypłoszysz szczury! To niezawodny sposób na gryzonie

Jak pozbyć się szczurów z domu? To prawdziwe szkodniki i warto wypłoszyć je szybko i skutecznie. Nie trzeba jednak uciekać się do drastycznych metod. Istnieją humanitarne sposoby na szczury. Wystarczy sięgnąć po produkt, który masz w kuchni.

Szczury potrafią wyrządzić wiele szkód, a ponadto roznoszą niebezpieczne choroby. Jednak istnieją sposoby, aby pozbyć się ich w humanitarnych sposób. Wystarczy sięgnąć po popularne produkty, które masz w kuchni. Szczury uciekną w popłochu!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zosia ratuje zwierzęta laboratoryjne

Szczury w domu, garażu i spiżarni. Dlaczego lubią tam przebywać?

Jeśli w twoim domu pojawiły się szczury, oznacza to, że musiały znaleźć coś, co je przyciąga. Niewiele osób wie, że te gryzonie potrzebują zaledwie 30 g pożywienia dziennie. Ze względu na to potrafią przetrwać nawet w bardzo trudnych warunkach. Na początek ważne jest, aby ustalić, czy pojawiła się plaga szczurów, czy jest to tylko pojedynczy osobnik. Jeśli jest to tylko jeden gryzoń, to pozbycie się go nie będzie problemem. Jeśli jednak będzie ich całe stado, będzie to znacznie większe zmartwienie.

Jak pozbyć się szczurów z domu? Wykorzystaj zapachy, których się boją

Jeśli masz problem ze szczurami, to pamiętaj, że nie musisz pozbywać się ich w drastyczny sposób. Można to rozwiązać humanitarnie i ekologicznie. Dobrą metodą będzie użycie aromatów, które je odstraszają. Sprawdź, które są dla ciebie najlepsze: 

  • Możesz użyć olejku z mięty pieprzowej. Wystarczy wylać odrobinę w miejscach, przez które przechodzą szczury,
  • Użyj pieprzu cayenne, rozsyp trochę przyprawy w miejscach, gdzie pojawiają się szkodniki, a po pewnym czasie znikną na dobre,
  • Sięgnij po goździki, możesz wysypać trochę w miejscach, przez które szczury dostają się do twojego domu. Ich aromat skutecznie odstraszy gryzonie,
  • Pokrój cytrynę na mniejsze części i rozłóż w miejscach, gdzie podejrzewasz, że pojawiają się szczury. Kiedy poczują cytrusy, nie będą chciały się do nich zbliżać. 

Dzięki tym aromatom pozbędziesz się szczurów na dobre. Wystarczy tylko chwilę poczekać. 

Więcej o: