Niezawodne sposoby na usunięcie sierści z ubrań. Wrzuć ten produkty do prania i pozbądź się kłaczków

Jak pozbyć się sierści z ubrań? Po zabawie z psem lub kotem na naszych ubraniach zawsze osiada sierść. Wiele osób używa rolki z taśmą samoprzylepną, to jednak niejedyny sposób na pozbycie się kłaczków. Wyjaśniamy, po jakie produkty sięgnąć, aby pozbyć się sierści podczas prania ubrań w pralce.

Każdy właściciel kota lub psa wie, że nawet częste i dokładne wyczesywanie zwierząt nie rozwiąże problemu osadzania się sierści na elementach garderoby, meblach oraz pościeli. Jak zatem się ich pozbyć? 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak chronić psie łapki? Jak wyczyścić swoje buty? Myki dla fanów zimowego spacerowania

Jak pozbyć się kociej sierści z ubrań? Ten gadżet powinien mieć każdy właściciel zwierząt 

Co zrobić, aby szybko pozbyć się sierści zwierząt z ubrań? Niezawodna jest rolka z taśmą samoprzylepną, która w kilka chwil usunie sierść. Dostaniesz ją w wielu sklepach m.in. drogeriach. Jeśli akurat skończyła ci się rolka, możesz wyczyścić ubrania zwilżoną gąbką do mycia naczyń Wymieszaj wodę z odrobiną płynu do płukania tkanin i pocieraj szorstką stroną gąbki po tkaninie. Płyn do płukania ma właściwości antystatyczne, dzięki temu szybko zbierze sierść z ubrań.

Jak usunąć sierść podczas prania? Po te produkty warto sięgnąć

Sierść na ubraniach to nie jedyny problem. Nasz pupile zostawiają ją także na pościeli, kocach oraz poduszkach. Jak je prać, aby pozbyć się kłaczków? Warto zaopatrzyć się w płyn antystatyczny, który podczas prania odczepi sierść od tkanin i ją z nich wypłucze. Sierść zwierząt usuniemy także dzięki wrzuceniu do pralki piłki zbierającej włosy. Oba produkty znajdziesz w drogeriach lub sklepach internetowych. W usunięciu sierści z ubrań podczas prania pomoże także ocet. Wystarczy wlać do pojemnika na detergent pół szklanki tego produktu i wstawić pranie. Ocet nie wchodzi w interakcję z proszkiem do prania ani płynem do płukania więc nie musisz się obawiać, że dojdzie do zniszczenia odzieży. 

Więcej o: