Lusterka samochodowe zamarzają? Miej przy sobie foliowy woreczek. Pożegnasz problem w kilka chwil!

Odmrożenie lusterek w samochodzie jest koniecznością. Zima w Polsce zaskoczyła niejednego kierowcę, ale można być przygotowanym na mrozy, pamiętając o jednym triku. Dowiedz się, jak w szybki sposób odmrozić lusterka używając foliowego woreczka.

Zimowa pogoda zagościła w naszym kraju na dobre. Minusowe temperatury, opady śniegu z deszczem sprawiają, że wszystko zamarza. W samochodach lusterka to jeden z ważniejszych elementów, który pozwala na bezpieczną jazdę. Jak skutecznie odmrozić lusterka w samochodzie? Przeczytaj ten artykuł, a poznasz wiele wskazówek. Jedna z nich może zaskoczyć!

Zobacz wideo Przedłużające się mrozy to ryzyko powodzi. Do pracy ruszyły lodołamacze - wśród nich Puma i Sokół

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak odmrozić lusterka w aucie. Skorzystaj z tych podpowiedzi

Jednym z najszybszych sposobów na bezinwazyjne usunięcie szronu z lusterek w samochodzie jest użycie przycisku, który znajduje się w panelu nawiewu. Przycisk ten może znajdować się również przy pokrętłach odpowiadających za regulację lusterek. W niektórych autach wystarczy uruchomić ogrzewanie tylnej szyby, a lusterka również zaczną otrzymywać ciepły nawiew, prowadzący do odmrażania.

Domowe sposoby na odmrożenie lusterek w samochodzie. Weź woreczek i dodaj do niego ten składnik

Czasami auta starszej produkcji mogą nie posiadać funkcji ogrzewania tylnej szyby. W takiej sytuacji warto skorzystać z domowego i efektywnego sposobu, jakim jest woreczek z ciepłą wodą. Woreczkiem strunowym należy przecierać zamarznięte szyby i lusterka przez kilka minut.

Produkty wspomagające odmrażanie lusterek w samochodzie

Może dojść do sytuacji, gdy nawiew oraz domowe sposoby nie zadziałają na mocno zamarznięty szron. Właśnie wtedy świetnie sprawdzą się produkty dostępne w sklepach lub na stacjach paliw, skierowane stricte do odmrażania szyb i lusterek. Najczęściej jest to spray, którym należy popsikać lusterko, chwilę odczekać i wytrzeć powierzchnię.

Więcej o: