Co odstrasza myszy? Poznaj humanitarne sposoby na pozbycie się gryzoni z domu, piwnicy i garażu

Jak pozbyć się myszy z domu? Choć są małe i urocze to kiedy wkroczą do naszego domu, mogą nieźle napsocić. Jak w humanitarny sposób pozbyć się tych gryzoni? Dowiedz się, które zapachy skutecznie je odstraszą. W pozbyciu się myszy pomoże ci także elektryczny odstraszacz.

Myszy w okresie jesienno-zimowym chowają się w naszych domach przed zimnem. Zdarza się, że gryzonie przegryzają kable różnych urządzeń elektrycznych, co czasami może doprowadzić nawet do pożaru. Sprawdź, jak szybko się ich pozbyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Nie zabijaj pająków. To świetni współlokatorzy

Najskuteczniejsze sposoby a myszy. Co zrobić, żeby pozbyć się futerkowych intruzów? 

Myszki są małe i zwinne to też bez problemu dostaną się do domu przez małe dziury oraz szparki. Dlatego należy dokładnie rozejrzeć się po pomieszczeniu, w którym znalazły się mysz i załatać wszystkie miejsca, przez które mogłyby przedostać się te gryzonie. Dziury zaklej gipsem, jeśli użyjesz wełny lub styropianu, to nie powstrzymasz myszy przed powrotem do domu. 

Bardzo ważne jest zabezpieczenie żywności, aby myszy nie miały do niej dostępu. Pamiętaj, że myszy podobnie, jak szczury przenoszą różne groźne choroby m.in. dur brzuszny czy włośnice. Jeśli obawiasz się, że myszy miały kontakt z jakimś produktem, nie spożywaj go.  

Czego nie lubią myszy? Te zapachy je odstraszają

Myszy możesz odstraszyć dzięki kilku roślinom, których zapachu jest drażniący dla tych gryzoni. Warto posadzić w ogrodzie

  • miętę,
  • oleander,
  • dziki rumianek,
  • lawendę.

W miejscach, w których pojawiają się myszy, możesz rozsypać lawendę, rumianek lub miętę. To powinno skutecznie je odstraszyć.

Pułapka na myszy? Jak działa, czy jest bezpieczny dla zwierząt? 

Jeśli myszy wkradają się do twojego domu lub piwnicy, warto zainwestować w elektryczny odstraszać, który ukryci ich harce. Dzięki działaniu ultradźwięków w kilka chwil wykurzy nieproszonych gości. Urządzenie to jest bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt, więc nie musisz obawiać się, że im zaszkodzi. Maszyna uruchamia się  automatycznie i wydaje dzięki, kiedy zwierzę zbliży się do niej. To sprawdzony i humanitarny sposób na pozbycie się myszy

Więcej o: