Jak otworzyć słoik bez użycia siły? Zamiast mięśni, użyj sprytu. Znakomity trik dla małych i dużych

Jak otworzyć słoik bez użycia siły? Czasami zdarza się tak, że zakrętka nie chcę ruszyć nawet o milimetr, pomimo usilnych starań. Jednak wcale nie musisz się z nią siłować. Wystarczy kilka prostych i genialnych trików, a zakrętka od słoika natychmiast odpuści.

Otwieranie słoików to często prawdziwe utrapienie. Pomimo wkładania ogromu siły w proces, zakrętka często nie chcę ani drgnąć. Nie ma jednak co się martwić. Istnieją proste i genialne triki, dzięki którym natychmiast odkręcisz słoik i pozbędziesz się problemu. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Trzy myki na usuwanie etykiet ze słoików

Jak otworzyć słoik bez użycia siły? Wypróbuj najprostsze metody

Zakrętka od słoika czasami jest zbyt mocno zassana i nie chce się odkręcić. Im bardziej próbujesz i im więcej siły w to wkładasz, tym bardziej pocą ci się dłonie, co jeszcze bardziej utrudnia zadanie. Mokre ręce zdecydowanie nie są zbyt pomocne w rozwiązaniu problemu. Mamy jednak na to sposób. Wspomóż się ściereczką, a jeśli materiał się ślizga, sięgnij po gumowe rękawiczki. Siła tarcia pomoże ci odpowiednio chwycić nakrętkę. Jeśli jednak nawet to nie pomaga, spróbuj postukać w dno słoika. Możesz również obić delikatnie brzegi nakrętki. Dzięki tym prostym trikom powinno być znacznie łatwiej otworzyć słoik. 

Nakrętka dalej nie chcę drgnąć? Spróbuj włożyć słoik do gorącej wody

Jeśli wykorzystasz już wszystkie możliwości, a słoik dalej nie chce się otworzyć, spróbuj zabrać się za bardziej czasochłonny, lecz skuteczny sposób. Na początek zagotuj wodę w wysokim garnku i wlej tyle wody, żeby słoik mógł się cały zanurzyć. Kiedy zacznie wrzeć, weź słoik i wsadź go na kilka minut. Uważaj, aby nie wstawić go na zbyt długo, żeby nie pękł. Po tym czasie wyciągnij słoik. Podciśnienie zasysające zakrętkę powinno zniknąć, dzięki czemu spokojnie ją odkręcisz. 

Więcej o: