Jak pozbyć się rybików z łazienki? Ten owoc, choć lubiany przez ludzi, skutecznie je wypędzi

Jak pozbyć się rybików z łazienki lub po prostu z domu? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Jakie są skuteczne sposoby na rybiki? Okazuje się, że wcale nie trzeba stosować silnych środków chemicznych. Z pomocą przychodzi znany owoc.

Rybiki to malutkie owady, które uwielbiają ciasne, ciemne i ciepłe miejsca. Właśnie dlatego ich ulubionym pomieszczeniem jest łazienka, a w szczególności miejsce pod prysznicem. W jaki sposób można pozbyć się nieproszonych gości w postaci rybików? Jakie są domowe sposoby na odstraszenie rybików?

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Skuteczne sposoby na pozbycie się rybików. Te wskazówki ułatwią życie

Rybiki nie są groźne dla ludzi, jednak m.in. ze względów higienicznych należy pozbyć się ich z domu. Pamiętaj, aby regularnie wietrzyć pomieszczenia w mieszkaniu, a szczególnie tam, gdzie znajdują się rybiki. W łazience warto postawić pochłaniacz wilgoci oraz zamontować elektryczną kratkę wentylacyjną. Jeśli wiesz, skąd rybiki przedostały się do mieszkania, zatkaj ten otwór np. taśmą lub jakimś wypełnieniem.

Domowe sposoby na pozbycie się rybików. Użyj tego owocu, a rybiki znikną

Domowe sposoby, które świetnie zadziałają na rybiki to np. użycie cytryny. Całą podłogę należy wysmarować cytryną, ponieważ rybiki nie lubią tego zapachu. Owady te nie przepadają również za zapachem lawendy, cynamonu, rozmarynu czy goździków. Produkty można powystawiać w pomieszczeniu i oczekiwać na niesamowity efekt!

Produkty, które pozbędą się rybików w mgnieniu oka. Uważaj, trujące

Jeśli domowe sposoby nie pomogą Ci pozbyć się rybików, należy skorzystać z silniejszych środków. Kwas borowy jest produktem silnie trującym, więc jeśli masz w domu zwierzę lub małe dziecko niestety, ale nie możesz go użyć ze względów bezpieczeństwa. Produkt ten działa na same rybiki, jak i również na ich jaja. Kwas należy wysypać w miejscach występowaniu owadów i pod żadnym pozorem nie należy go wdychać do płuc.

Więcej o: