Jak uprawiać zioła w doniczce? Jeśli zastosujesz te rady, będą pięknie rosnąć w twojej kuchni

Jak uprawiać zioła w doniczce? Wiele osób chce mieć do nich bezpośredni dostęp w kuchni. Nic w tym dziwnego, ponieważ świeże zioła mają znacznie bardziej intensywny aromat niż te suszone w torebkach. Uprawa wcale nie jest taka trudna i poradzi z nią sobie każdy nowicjusz.

Jeśli chcesz mieć stały dostęp do świeżych ziół, zacznij uprawiać je w doniczkach. Będą one pięknie pachnieć i dodadzą klimatu w pomieszczeniu niczym z profesjonalnej kuchni. Nie jest to trudne zadanie, więc poradzą sobie nawet nowicjusze. Sprawdź, jak uprawiać zioła w doniczce. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zioła w domowej kuchni - jak przedłużyć ich żywotność, hodować i mrozić

Gdzie najlepiej postawić zioła w doniczce? Potrzebują sporo słońca 

Najważniejsze to dobrze zaplanować, jakie zioła zamierzasz uprawiać. Te, które idealnie nadają się do domu to majeranek, pietruszka, rzeżucha, bazylia, rozmaryn, mięta, oregano i tymianek. Jeśli przyłożysz się i dobrze o nie zadbasz, mogą przeżyć w doniczkach nawet cały rok. Najpierw wybierz odpowiednie miejsce. Zioła potrzebują sporo światła. Musisz zapewnić im do niego stały dostęp. Najlepszym miejscem będzie parapet, przy oknie, przez które wpada najwięcej światła. Uważaj jednak na bezpośrednie słońce, aby nie poparzyć liści roślin. Wystrzegaj się również miejsc, które są blisko grzejników. Jeśli temperatura będzie zbyt wysoka, szybko wysuszy rośliny i zaczną więdnąć. 

Jak uprawiać zioła w doniczce? Podlewanie to podstawa 

Odpowiednie nawodnienie ziół w doniczkach to podstawa, aby bujnie rosły. Niezależnie od tego, które wybierzesz, to właściwie wszystkie potrzebują stale wilgotnego podłoża. Najlepiej, aby zapewnić im również warstwę drenażu na dnie doniczki. Dzięki temu korzenie nie będą gnić. Zioła nie wymagają nawozów, jednak na pewno im one nie zaszkodzą. Możesz na przykład wykonać go samodzielnie ze skórek od banana. Dzięki tym radom twoje zioła będą bujnie i pięknie rosły.

Więcej o: