Sposób na gęste i długie rzęsy? Ten produkt z apteki pomoże ci zaoszczędzić nawet 300 zł

Jaki jest sposób na długie i gęste rzęsy? Niestety, często takie marzenie wiąże się z wizytą w salonie, za którą zapłacimy nawet 300 złotych. Jak je wzmocnić, odżywić i pobudzić do wzrostu domowym sposobem? To proste! Użyj produktu za jedyne 7 złotych.

"Jeśli oczy są zwierciadłem duszy, to rzęsy są jej ramą". Znane powiedzenie ma w sobie wiele prawdy. Warto uczynić pielęgnację rzęs jednym ze stałych elementów codziennej rutyny. Co zrobić, by odżywić swoje rzęsy i wydłużyć ich "życie"? Przedstawiamy domowe sposoby na pielęgnacje rzęs.

Zobacz wideo Problemy z maskarą? Mamy patenty na plamy z tuszu

Więcej porad i artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Sposób na piękne rzęsy znajdziesz... w aptece. Olej rycynowy i oliwa z oliwek

Ten sposób sprawi, że już po miesiącu możesz zauważyć efekty. Rzęsy mogą stać się wyraźnie dłuższe, gęstsze i mocniejsze. Wystarczy wymieszać olej rycynowy z oliwą z oliwek w proporcjach 1:1 i odstawić na kilka dni. Olej rycynowy znajdziesz w aptece nawet za zaledwie 7 złotych. Codziennie na noc należy nakładać mieszankę za pomocą grzebyka do rzęs, czystej szczoteczki od tuszu czy patyczka kosmetycznego. Dla jeszcze lepszego efektu można dodać do mieszkanki witaminy E w płynie, która pomoże ze wzrostem rzęs.

Co na długie i gęste rzęsy? Zielona herbata jako działanie od wnętrza

Jest nie tylko wspaniałym antyoksydantem, ale zielona herbata ma pozytywny wpływ na twoje rzęsy. Nie tylko je chroni, ale również zapobiega ich wypadaniu i kruszeniu. Wystarczy zaparzyć torebkę zielonej herbaty w ciepłej wodzie (niegorącej!) i zaaplikować na rzęsy przy pomocy szczoteczki. Ten napar można stosować dwa razy dziennie, a cała kuracja powinna trwać miesiąc. Po tym czasie twoje rzęsy powinny stać się mocne i długie. 

Inne triki urodowe, które wykonasz w domu. Pięknem gęste rzęsy z wazeliną

Wazelina świetnie chroni usta przed wysuszeniem. Oprócz tego sprawdzi się również na twoich rzęsach. Jedyne co trzeba zrobić to na umyte rzęsy nałożyć opuszkami palców wazelinę, od nasady aż po końce. Na szczęście wazelina jest zbyt ciężka, aby dostać się do oka, ale ma działanie regenerujące, wzmacniające i zagęszczające rzęsy. Stosowane przez miesiąc na noc, sprawy, że twoje rzęsy będą długie i gęste. Zamiast wazeliny świetnie sprawdzi się też pomadka ochronna.

Więcej o: