Zamiast wylewać go do zlewu, podlej nim tuje. Zielone żywotniki urosną aż do nieba

Czym podlewać tuje i jak o nie dbać, aby bujnie rosły? Pomimo tego, że za oknem śnieg, warto zainteresować się tym, jak dbać o te żywotniki. Z pozoru banalny "odpad" który trafia do zlewu może być świetnym domowym nawozem. O czym mowa? To świetny trik na bujne i zielone tuje.

Tuje są uwielbiane przez wiele osób, ponieważ wyglądają naprawdę pięknie, a dodatkowo spełniają funkcję ogrodzenia ogrodu. Te piękne iglaste rośliny pochodzą z rodziny cyprysowatych. W jaki sposób należy zadbać o tuje i czego używać, aby rosły bujne i zielone?

Zobacz wideo Wprowadź wiosnę do swojego domu. Hiacyntowy ogródek pięknie ozdobi każde wnętrze

Więcej porad i artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o tuję? Wybierz odpowiedni nawóz

Jeśli chcesz zakupić tuję, musisz wiedzieć, że jej nawożenie to jedna z ważniejszych kwestii. Dopiero co posadzone rośliny potrzebują dostarczania sporej ilości składników odżywczych. Co ciekawe tuja nie ma szczególnych wymagań odnośnie do gleby, jedyne co to musi być ona choć trochę wilgotna, w przeciwnym razie roślina nie będzie rosła. Nawóz do tui powinien zawierać azot, fosfor i potas. Cały proces nawożenia tych roślin powinien rozpocząć się wiosną.

Jazda motocyklem jesienią nie musi być straszna Niezawodne sposoby na przedłużenie motocyklowego sezonu. Nawet teraz jest co robić

Domowe sposoby na porost tui? Ta wskazówka może Cię zaskoczyć

Po gotowaniu warzyw wylewasz wodę do zlewu? Nie rób tego, jeśli masz w ogrodzie tuje! Czysta woda po ugotowanych warzywach to świetny nawóz, który dostarczy tui wielu potrzebnych składników odżywczych i sprawi, że roślina będzie rosła szybko i efektywnie. Wodę wystarczy przelać do konewki i podlać rośliny. Jeśli jesteś kawoszem, możesz również użyć fusów po kawie jako naturalnego nawozu. Fusy wystarczy wymieszać z gotowym nawozem ze sklepu, a efekt będzie niesamowity. Kolejnym świetnym nawozem dla tui jest najzwyklejszy obornik oraz kompost. Naturalne nawozy świetnie wpływają na rozwój roślin, dlatego tak ważne jest, aby z nich korzystać. 

Niedziela handlowa grudzień (zdjęcie ilustracyjne) Niedziela handlowa grudzień. Sprawdź, kiedy możesz zrobić zakupy

Więcej o: