Wydaj 2 zł i pozbądź się moli z kuchni. Te banalne, domowe sposoby wypłoszą je na długo

Mole spożywcze w kuchni to spore utrapienie. Na szczęście istnieją domowe sposoby, na bezpieczne usunięcie tych szkodników. Jak pozbyć się moli domowymi sposobami? Wystarczy 2 złote, aby uciekły na dobre.

Mole spożywcze bardzo łatwo "przyprowadzić" do domu. Jednak o wiele trudniej się ich pozbyć. Mogą czaić się w pudełkach z makaronem lub kaszą, nawet prosto ze sklepu. Na szczęście istnieją domowe metody, które pomogą ci się pozbyć niechcianych gości z kuchennych szafek. Sprawdź, co możesz zrobić. 

Zobacz wideo Pająki, mrówki, mole... Sprawdź, jak domowymi sposobami pozbyć się insektów

Jak mole dostają się do domu? To wcale nie jest trudne

Nawet w nieskazitelnie czystej kuchni mogą pojawić się mole. W większości przypadków te szkodniki przychodzą do domu razem z nami, a konkretnie w naszych zakupach. Larwy lub jaja tych stworzeń mogą przetrwać naprawdę długo. Gnieżdżą się w sypkich produktach, jakich jak mąka, kasza, kawa, herbata, ryż, przyprawy. Trudno je zauważyć ze względu na swoje małe rozmiary. Jednak kiedy larwy staną się większe i przybiorą dorosłą postać, wtedy z pewnością je dostrzeżecie. Mole mogą dostać się do domu nawet przez otwarte okno (głównie latem).

Więcej porad przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się moli z domu? Istnieje kilka sposobów

Niestety trzeba zacząć od wyrzucenia produktów, w których znajdują się mole. Worki ze śmieciami jak najszybciej wynieś z domu. W dalszej kolejności należy umyć dokładnie wszystkie szafki, szuflady, przestrzenie pod szafkami, wszystkie szczeliny, a nawet ściany i sufit. Najlepiej sprawdzi się woda z mydłem. Następnie przetrzyj wszystko wodą z octem w proporcjach 1:1. Mole nie lubią przeciągów i wysokich temperatur. Koszt takiego "zabiegu" to około 2 złotych. Warto na koniec otworzyć wszystkie szafki i je przewietrzyć. Dobrym sposobem jest również użycie suszarki do włosów i wybranie opcji z najgorętszym strumieniem powietrza. Aby mieć pewność, warto także postawić pułapki, w których mole będą się topić. Możesz do tego wykorzystać ocet winny z winem wytrawnym lub ocet jabłkowy. 

Czy można się uchronić przed atakiem moli spożywczych? Można, a nawet trzeba

Aby uniknąć tej długiej i czasochłonnej procedury, usuwania moli z kuchni, warto zabezpieczyć się przed ewentualną inwazją tych stworzeń. Dobrym sposobem jest przechowywanie sypkich produktów w szklanych opakowaniach, przez które larwy moli na pewno się nie przegryzą. Odstrasza je zapach liścia laurowego, goździków i lawendy. Dlatego można je wyłożyć w szafkach. Warto regularnie wietrzyć szafki i myć je wodą z octem. Można powiesić także moskitiery w oknach.

Więcej o: