Zmiany w świadczeniach 2023. Te osoby są zwolnione z podatku! Zarobią więcej niż kiedykolwiek

Najniższa krajowa to temat, który interesuje wiele osób, a przy obecnej sytuacji na rynku jest on w szczególności dość popularny. Jakie zmiany w świadczeniach 2023 czekają studentów i nie tylko? Ile będzie wynosić minimalna krajowa 2023?

Najniższa krajowa zmienia się w ostatnich czasach dość często. Zmiany te są spowodowane sytuacjami, które dzieją się na świecie. Inflacja, wojna, epidemia to wszystko ma ogromny wpływ. Ile będzie wynosić najniższa krajowa od 2023 roku?

Zobacz wideo Prof. Wojciechowski: Jak się rząd nadmiernie zadłuża, to przychodzi rynek i karze rząd

Więcej porad i artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Ile wyniesie najniższa krajowa w 2023? Ta suma może Cię zaskoczyć

Zmiany zachodzące w wynagrodzeniach już za kilka tygodni nastąpią kolejny raz. Najniższa krajowa, a dokładnie stawka godzinowa w 2022 roku wynosi 19,70 zł. W 2023 roku najniższa krajowa wyniesie 3490 zł brutto od stycznia do lipca, natomiast od lipca będzie to 3600 brutto. Minimalna stawka godzinowa od stycznia będzie wynosić 22,80 zł brutto, a od lipca 23,50 zł brutto.

Dlaczego zmiana wynagrodzenia będzie dokonana aż dwa razy w roku? Ten powód jest dość oczywisty

Taka sytuacja nie zdarza się zbyt często, aby najniższe wynagrodzenie było zmieniane aż dwa razy w ciągu roku. Oczywiście jest na to jasne wyjaśnienie – prognozowany wzrost inflacji. Co ciekawe stawki wynagrodzenia minimalnego na początku projektu ustawy miały być nieco niższe. Od stycznia miało to być 3383 zł brutto, natomiast od lipca 3450 zł brutto

Ile zarobią studenci w 2023 roku? Sprawdź jak możesz zyskać

Warto zauważyć, że osoby do 26 roku życia posiadające status ucznia lub studenta są zwolnione z obowiązku płatności zaliczki na podatek dochodowy (PIT). Właśnie dlatego mogą one od nowego roku liczyć na zarobek 3490 zł netto. Jeśli jesteś studentem, przed podpisaniem umowy sprawdź i porozmawiaj z pracodawcą na temat zwolnienia z obowiązku płatności podatku dochodowego.

Więcej o: