Jak szybko wysuszyć buty? To niezbędny trik na deszczowe dni! Zapamiętaj go, a unikniesz problemu

Kiedy spadnie deszcz, zdarza się, że buty zamokną. Jak błyskawicznie wysuszyć buty? Ten sposób sprawi, że nie tylko będą suche, ale pozostaną niezniszczone. Lepiej zapamiętaj ten sposób, aby w porę zareagować, kiedy dotknie cię ten kłopot.

Minusowe temperatury, śnieg, kałuże to "zabójcy" dla naszych butów. Nie mówiąc o tym, że przemoczone buty mogą skutkować przeziębieniem. Zdarza się, że po przyjściu z pracy lub z długiego spaceru buty są przemoczone. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak zadbać o przemoczone buty i jak je wysuszyć, aby ich nie uszkodzić? Znamy sprytny trik.

Zobacz wideo

Więcej porad i artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak prawidłowo suszyć buty? Wiele osób popełnia ten błąd

Przemoczone buty to dyskomfort, który zna większość osób zimą i jesienią. Niestety większość z nas popełnia również ten sam błąd, czyli suszy buty suszarką lub stawia je tuż przy grzejniku. W taki sposób buty może i wyschną, ale czy nie ulegną uszkodzeniu? Oczywiście, że tak! Na takie postępowanie najgorzej reagują buty ze skóry naturalnej, które pod wpływem ciepła zmienią swój kształt. Mokrych butów nie wystawiaj również na słońce, ponieważ promienie słoneczne mogą odbarwić obuwie.

Jak szybko wysuszyć przemoczone buty? Te sposoby sprawdzą się najlepiej

Jednym z dobrych wyborów na suszenie butów będzie skorzystanie z ryżu, który posiadamy w kuchni. Do przemoczonych butów należy wsypać woreczek lub dwa ryżu i odstawić buty na kilka godzin. Ryż wchłonie wilgoć, a buty wyschną. Przed tym zabiegiem warto wyjąć sznurówki i wysuszyć je osobno. Jeśli akurat nie masz w domu ryżu, skorzystaj ze zwykłego białego papieru, który również świetnie wchłonie wilgoć obuwia. Pamiętaj, aby nie używać kolorowych gazet, ponieważ mogą one zabarwić buty.

Jak wysuszyć buty skórzane, aby ich nie zniszczyć?

Buty skórzane wymagają odpowiedniej troski. Do środka obuwia również możesz włożyć papier lub ryż, lecz wcześniej przetrzyj buty delikatnie ściereczką, która pochłonie krople wody. Gdy papier lub ryż zaabsorbuje już trochę wilgoci, włóż zamiast tego do butów prawidła drewniane, które również wchłoną, jak i pomogą butom powrócić do naturalnego kształtu.

Więcej o: