Domowy sposób na smród z lodówki? Przekrój ją i połóż na półce, a problem zniknie!

Nieprzyjemny zapach z lodówki to problem, który może spotkać każdego. Nie zawsze jest to smród resztek zepsutego jedzenia, ale czasem po prostu potraw, które, mimo że smaczne - nie pachną zbyt ładnie. Jak pozbyć się smrodu z lodówki? Wystarczy jeden banalny trik.

Niezależnie od tego, czy nasza lodówka jest stara lub nowa, brzydki zapach może się w niej osadzić naprawdę na długo. Niewłaściwe użytkowanie sprzętu lub magazynowanie starego jedzenia to najczęstsze przyczyny tego problemu. By się go pozbyć, nie musisz od razu wymieniać lodówki. Wypróbuj kilku prostych trików, które sprawią, że lodówka będzie jak nowa.

Zobacz wideo Jak przechowywać warzywa? Sprawdź, co możesz robić źle

Więcej porad i artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Skąd bierze się brzydki zapach z lodówki? Nie zawsze chodzi o stare jedzenie

Przyczyn smrodu, który czujemy po otwarciu lodówki, jest kilka. Najczęściej ten problem jest spowodowany zalegającym starym jedzeniem. O niektórych produktach łatwo zapomnieć, w efekcie czego zaczynają się rozkładać na półkach i pleśnieć. Innym powodem może być problem z utrzymaniem odpowiedniej temperatury lub zatkany odpływ, w którym zatrzymują się resztki jedzenia. Trzeba pamiętać o regularnym sprawdzaniu i myciu lodówki, by zapobiegać brzydkiemu zapachowi.

Jak pozbyć się smrodu z lodówki? Pomogą ci w tym owoce

By zamaskować brzydki zapach, można zastosować naturalny odświeżacz powietrza. Jest nim...cytrynaWystarczy, że po umyciu lodówki włożysz do środka połówkę tego owocu. Cytrusy doskonale odświeżają sprzęty domowe i szybko wchłaniają smród. Zamiast cytryny, możesz użyć też pomarańczy lub jabłka. Obierz jabłko, pokrój je w ćwiartki i włóż do lodówki. Po kilku dniach wymień je na świeże, by nie zepsuło się w lodówce. W ten sposób wyeliminujesz nieprzyjemny zapach.

Jakie produkty usuwają brzydki zapach? Znajdziesz je w swojej kuchni

Produktem, który doskonale poradzi sobie z usunięciem smrodu z naszego urządzenia, jest soda oczyszczona. Można nią dokładnie wymyć lodówkę. Wystarczy rozpuścić czubatą łyżkę sody w szklance ciepłej wody. W tak przygotowanym płynie zamocz gąbkę i porządnie wyszoruj półki lodówki. Po myciu można użyć sody jako pochłaniacza brzydkiego zapachu. Wysyp ją na talerz i włóż do lodówki. Wymieniaj sodę co kilka dni, by dobrze wchłonęła smród. Takie samo zastosowanie ma proszek do pieczenia.

Więcej o: