Jak dbać o paproć? Wystarczy kilka kropli tego wywaru, a w mig urośnie bujna i zielona

Jak pielęgnować paproć? Tak zwana paprotka to jedna z najpopularniejszych roślin do uprawy w domu. Roślina ta ma ponad 10 tysięcy gatunków. Jak dbać o paprotkę w domu? Jak często podlewać paproć oraz jaką glebę lubi ta roślina? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Paproć to piękny i dość łatwy w uprawie kwiat, więc idealnie nada się on dla początkujących posiadaczy. Przed zakupem paproci, warto zastanowić się, czy posiadamy w domu odpowiednie miejsce i warunki dla tej rośliny. Sprawdź, jak zadbać o paprotkę, wykorzystując jeden trik.

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Więcej porad i artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak uprawiać paprotkę? Te sposoby na pewno Ci pomogą

Paproć to kwiat, który lubi wilgoć, jednak pamiętaj, że przelanie nigdy nie jest dobre dla rośliny. Jeśli paproć zostanie przelana, jej liście staną się żółte i zaczną opadać. Świetnym trikiem jest nawadnianie paproci poprzez wsadzenie donicy do miski z wodą na kilka minut. Posiadając paproć, warto czasami skorzystać z nawozu, który dostarczy wartości odżywczych. Paproć najlepiej będzie czuła się w widnym miejscu, jednak nie można narażać jej na mocne i bezpośrednie promienie słońca, m.in. na oknie ze strony południowej.

Domowe sposoby na pielęgnację paproci. Ten produkt nadaje się nie tylko do picia

Jeśli chcesz wzmocnić paprotkę użyj do jej podlewania mleka i wody. Taka mieszanka przelana do paproci raz w miesiącu pomoże uchronić roślinę od grzybów. Drugim świetnym sposobem jest użycie herbaty. Do litra wody należy dodać napar z herbaty, który zasili glebę i sprawi, że paproć będzie szybciej rosła. Jeśli pijesz herbatę z fusami, nie musisz ich wyrzucać. Fusy można zakopać w doniczce paprotki lub ułożyć na wierchu gleby, będzie to naturalny nawóz dla rośliny.

W czym przechowywać paprotkę? Najlepsza doniczka dla paproci

Najlepszą doniczką dla paproci będzie taka z podstawką i z dziurkami w dnie, które pozwolą na odprowadzanie zalegającej wody. Jeśli nie masz w domu podstawki, możesz paprotkę zasadzić w małej doniczce, którą włożysz do większej. W dużej donicy będzie zbierała się woda.

Więcej o: