Pogoda na weekend 17-18.12.2022. W tych rejonach śnieg może zaskoczyć nie tylko kierowców

Prognoza pogody na weekend 17-18.12.2022. Czy w sobotę i niedzielę pogoda będzie sprzyjać długim spacerom? Dowiedz się, jaka będzie pogoda w poszczególnych rejonach kraju. W ciągu dnia temperatura w niektórych miejscach spadnie nawet do -10 stopni.

Sobota i niedziela będą mroźne, a w wielu miejscach spadnie śnieg. Zgodnie z prognozami, czeka nas prawdziwie zimowy weekend. 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Prognoza pogody na sobotę 17. grudnia. Gdzie będzie padać śnieg? 

W sobotę najzimniej będzie w północno-wschodniej części kraju. Tam o godzinie 13 termometry wskażą nawet -9 stopni. W Warszawie, Olsztynie i w Białymstoku będzie po -8 stopni. Na Śląsku i na Lubelszczyźnie temperatura wyniesie -6 stopni. Odrobinę cieplej będzie w Małopolsce i na Dolnym Śląsku (-5 stopni). Na zachodzie kraju termometry wskażą od -5 do -3 stopni. Najcieplej będzie w Trójmieście, tam temperatura wyniesie -1 stopnień. Natomiast w nocy z soboty na niedzielę zgodnie z prognozami temperatura na wschodzie Polski ma spaść do -15 stopni.

W sobotę nad ranem śnieg będzie padać na południu Polski. W ciągu dnia opuści południowo zachodnią część kraju i przyniesie się w kierunku północnego wschodu. W województwie małopolskim i  podkarpackim śnieg będzie prószyć całą sobotę.

Prognoza pogody na niedzielę 18. grudnia. Gdzie będzie najzimniej?

W niedziele synoptycy nie przewidują w Polsce opadów deszczu ani śniegu. Czeka nas jednak duże zachmurzenie w większości kraju. Mimo to pogoda będzie sprzyjać zimowym spacerom oraz zabawom na śniegu. Przed wędrówkami trzeba będzie się jednak ciepło ubrać, bo ma być mroźno. O godzinie 13 najzimniej będzie na Mazowszu, tam termometry wskażą nawet -10 stopni. Nieco cieplej będzie na południu Polski od -8 do -6 stopni. W pozostałych częściach kraju temperatura będzie wynosić od -7 do -3 stopni. Najcieplej tego dnia będzie na zachodzie kraju. 

Więcej o: