Genialny trik na śmierdzące buty! Wystarczy mała torebka na noc, a rano będą jak ze sklepu

Śmierdzące buty w korytarzu nie dają Ci przejść obok siebie obojętnie? W takiej sytuacji sprawdź, co możesz zrobić, aby zniwelować ten odór. W poniższym artykule znajdziesz wiele ciekawych wskazówek i trików. Sprawdź je koniecznie, a efekt mile cię zaskoczy!

Śmierdzące buty to zmora wielu osób. Przebywanie poza domem np. w pracy przez wiele godzin w jednych butach może mieć właśnie takie skutki. Dowiedz się jak zadbać o buty, aby nie wydobywał się z nich paskudny zapach.

Więcej porad i artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl 

Zobacz wideo Brudne buty zimą są twoją zmorą? Oto dwa szybkie myki, które je uratują

Co na śmierdzące buty? Te sposoby mogą Cię zaskoczyć

Jeśli w Twoich butach pojawił się nieprzyjemny zapach, może to świadczyć m.in.  konieczności wymiany wkładek. Warto również raz na jakiś czas wywietrzyć buty, możesz to zrobić np. poprzez wystawienie butów na balkon. Nie można zapomnieć o czyszczeniu butów, jeśli obuwie jest wykonane z materiałów tekstylnych, spokojnie możesz wyprać je w pralce. Jeśli buty są skórzane, postaraj się umyć je wilgotną szmatką, dzięki czemu zminimalizujesz obecność bakterii. Warto kupić sobie np. w sklepie obuwniczym specjalne produkty do pielęgnacji butów, to na pewno pomoże w utrzymaniu czystości i ładnego zapachu.

Domowe sposoby na śmierdzące buty. Pijesz to prawie codziennie

Soda oczyszczona wykorzystywana jest do wielu czynności w domu i znalazła kolejne zastosowanie. Produkt ten należy wsypać do buta i pozostawić tak na kilka godzin, po tym czasie resztki sody można wciągnąć odkurzaczem. Soda oczyszczona zniweluje brzydki zapach w butach. Kolejnym domowym sposobem jest użycie herbaty. Kilka torebek napoju należy włożyć do butów i odczekać najlepiej całą noc. Herbata usunie nieprzyjemny zapach i pochłonie wilgoć. Trzecim równie dobrym sposobem jest umycie wnętrza butów mieszanką octu i wody 1:1.

Sposoby na śmierdzące buty nie działają? Co zrobić

Jeśli domowe sposoby oraz używanie produktów ze sklepów nie pomogą zwalczyć nieprzyjemnego zapachu w butach, niestety, ale należy zastanowić się nad ich wyrzuceniem. Czasami buty wykonane są ze sztucznych materiałów, po prostu nie oddychają i jeśli nie uda się zniwelować śmierdzącego zapachu, niestety tak już zostanie.

Więcej o: