Jak dbać o Anturium Andrego? Sprawdzone rady ogrodnika, aby kitnia obrodziła kwiatami

Jak dbać o anturium? Kitnia jest rośliną, której popularność nie maleje. Oprócz tego, że jest łatwa w uprawie, dodaje atrakcyjnego wyglądu wnętrzom. W naturze Anturium występuje na koronach drzew od Meksyku po Panamę. Podpowiadamy, jak pielęgnować anturium, aby kwitło najpiękniej.

Symbolem tej rośliny jest kwiat anturium, piękny i znacznie trwalszy od innych. Kolorowe części rośliny, to liście – rzeczywiste kwiaty anturium są bardzo drobne i usytuowane na charakterystycznej kolbie. Te rośliny występują w kolorach czerwonych, białych i zielonych więc idealnie sprawdzą się jako dodatki do bożonarodzeniowych dekoracji. Ze względu na to, że wszystkie części anturium są trujące, wszelkie prace pielęgnacyjne należy wykonywać w rękawiczkach!

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak często podlewać anturium? Porady na temat ilości wody

W okresie od marca do września należy podlewać ją co kilka dni, dopiero kiedy ziemia w doniczce ulegnie przesuszeniu. Po tym okresie roślina ma mniejsze potrzeby, wystarczy ją podlać raz w tygodniu. Nie powinno używać się do podlewania zimnej wody z kranu, ale zamiast tego użyć przefiltrowanej wody o temperaturze pokojowej. Anturium woli mocno wilgotne powietrze, dlatego trzeba regularnie zraszać roślinę.

Przesadzanie anturium, podłoże dla kitni i inne wiadomości

Ten kwiat potrzebuje jasnego miejsca, ale nie na pełnym słońcu. Najlepiej się czuje temperaturze w przedziale 18-22 stopni Celsjusza, dlatego starajmy się, aby nie stał w przeciągu. Ten gatunek rośliny wymaga dość częstego przesadzania, młodą roślinę, należy przesadzać nawet raz w roku. Starsze rośliny można przesadzać rzadziej, raz na 3 lata. Jeśli anturium puszcza nowe liście, a korzenie zaczynają wystawać przez otwory doniczki, to znak, że nadszedł czas na większy pojemnik.

 Jak poprawnie pielęgnować anturium? Jak często i ile nawozić Anturium?

Nawożenie jest jak najbardziej wskazane dla anturium jednak nie w zbyt dużych ilościach, aby uniknąć zasolenia rośliny. Najlepiej jest to robić wiosną oraz latem, a najlepsze do tego celu są preparaty wieloskładnikowe dostępne na rynku, przeznaczone dla roślin doniczkowych. Ważne jest, by stosować około trzykrotnie mniejsze stężenie, niż zalecane jest przez producenta, ponieważ może dojść do uszkodzenia rośliny.

Więcej o: