Co zrobić, żeby buty się nie ślizgały? Przyklej to do podeszwy, a już nigdy nie "wywiniesz orła"

Przy takiej pogodzie, jaką widzimy w wielu miastach w Polsce, warto zadać sobie pytanie: co zrobić, żeby buty się nie ślizgały? Lód i roztopiony śnieg na chodniku stwarzają zagrożenie, ale można temu zapobiec. Przyklej to na buty, a już więcej się nie pośliźniesz.

Oblodzone i mokre chodniki stwarzają w zimie duże zagrożenie dla przechodniów. Łatwo się na nich poślizgnąć i zrobić sobie krzywdę. By temu zapobiec, zabezpiecz swoje buty przed wyjściem z domu. Przedstawiamy kilka domowych sposobów, które sprawią, że podeszwy będą bardziej stabilne. 

Zobacz wideo Jak chronić psie łapki? Jak wyczyścić swoje buty? Myki dla fanów zimowego spacerowania

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby na śliskie buty. Użyj tych produktów, a będą stabilne

Z pomocą na śliskie buty przychodzi niezawodny lakier do włosów i papier ścierny. W pierwszej kolejności należy dokładnie wyczyścić buty i wytrzeć do sucha. Następnie podeszwy należy lekko przetrzeć papierem ściernym, by je zmatowić. Rób to delikatnie, żeby nie uszkodzić butów. Na koniec pryskaj podeszwy lakierem, a buty będą o wiele bardziej stabilne na oblodzonym chodniku. Ten sposób przyda się nie tylko w zimie, ale pomoże także na śliskie parkiety.

Co zrobić, żeby buty się nie ślizgały? Przyklej do butów plastry

By zapewnić sobie stabilność w trakcie mroźnych spacerów, trzeba odpowiednio przygotować buty na trudne warunki. Przydadzą się do tego plastry opatrunkowe. Przed naklejeniem sprawdź, z jakiego materiału są zrobione. Ważne, by były tkaninowe. Plastry można przykleić w poprzek buta lub na skos, w literę X. Nie jest to jednak długotrwałe rozwiązanie. Plastry mogą się szybko odkleić, jeśli na dworze jest mokro, dlatego stosuj tę metodę tylko wtedy, gdy wychodzisz z domu na krótko, na przykład do sklepu

Jak ustabilizować buty na zimę? Wybierz się do szewca

Jeśli buty są wyjątkowe śliskie i żaden domowy sposób nie pomaga, nie należy ryzykować. W tej sytuacji najlepiej odwiedzić szewca. Specjalista odpowiednio zabezpieczy buty przed oblodzonymi chodnikami. W sklepach obuwniczych można także kupić specjalne naklejki antypoślizgowe na podeszwy. Pamiętaj, by przed ich naklejeniem umyć i wysuszyć buty. 

Więcej o: