Skrzydłokwiat często zdobi biura i mieszkania swoimi ciemnozielonymi liśćmi oraz białymi kwiatami. Tę roślinę warto hodować nie tylko ze względu na jej wygląd, ale też dobry wpływ na nasze zdrowie, skrzydłokwiat oczyszcza powietrze z toksyn, nawilża je, a także pochłania zarodniki pleśni.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Skrzydłokwiat jest rośliną łatwą w uprawie, jednak trzeba pamiętać o tym, jakie warunki ta egzotyczna roślina ceni sobie najbardziej. Ważne jest, aby znalazła się w jasnym pomieszczeniu, ale nie powinna stać w miejscu, które będzie bezpośrednio nasłonecznione. W okresie wiosenno-letnim skrzydłokwiat powinien przebywać w miejscu, gdzie temperatura wynosi od 18 do 22 stopni, natomiast w sezonie jesienno-zimowym idealna temperatura dla tej rośliny to 16-18 stopni. Skrzydłokwiat uwielbia wilgoć dlatego latem, warto zraszać jego liście wodą, w ciepłych miesiącach powinien być podlewany raz na dwa-trzy dni. Zimą należy ograniczyć podlewanie.
Co może powodować więdnięcie tej rośliny? Po pierwsze może mieć za mało wody lub wręcz przeciwnie skrzydłokwiat został przelany. Wówczas należy podlać roślinę albo wylać z doniczki nadmiar wody. W przypadku przelania należy postawić doniczkę na papierze lub ręczniku, aby nadmiar wody wydostał się z ziemi.
Liście tej rośliny mogą zmienić kolor z powodu za niskich temperatur, w jakich przechowywany jest skrzydłokwiat. Być może znajdował się w przeciągu lub przebywał w pomieszczeniu, gdzie było za zimno. Inną przyczyną żółknięcia lub brązowienia liści jest postawienie rośliny na zbyt nasłonecznionym stanowisku. Z kolei liście skrzydłokwiatu tracą swoją intensywnie zieloną barwę, gdy roślinie tej brakuje azotu, który wpływa za kolor liści.