Jak skutecznie wypłoszyć szczury? Ten owoc jest lubiany przez ludzi, ale gryzonie go nienawidzą!

Jak pozbyć się szczurów? Choć wiele osób hoduje je świadomie, warto jednak wiedzieć, że szczury to niebezpieczne szkodniki. Najlepiej jak najszybciej wypłoszyć je z domu. Nie musisz kupować specjalnej trutki. Sprawdź, które domowe produkty pomogą ci ze szczurami

Szczury to gryzonie, które czasami hoduje się specjalnie w domu. Jednak w większości przypadków, obecność tego zwierzęcia nie jest pożądana. Ci nieproszeni goście to nie tylko utrapienie, ale także niebezpieczeństwo. Szczury roznoszą wiele chorób, więc nic dziwnego, że budzą postrach wśród domowników. Nie trzeba kupować drogich specyfików, aby się z nimi uporać. Wystarczy, że zastosujesz te domowe sposoby, a problem zniknie. 

Zobacz wideo Zosia ratuje zwierzęta laboratoryjne

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego szczury wchodzą do domu? To oczywiste

W okresie zimowym szczury podobnie jak inne zwierzęta szukają schronienia. Idealne są dla nich suche i ciepłe miejsca, gdzie na dodatek znajdą pożywienie. Dlatego wybierają piwnice, spiżarnie, a nawet pokoje, czy strych. Mogą się także z łatwością przemieszczać, dzięki ostrym pazurom. Nie mają problemu ze wspinaczką. Najchętniej wybierają zacienione miejsca, gdzie mogą założyć swoje gniazdo i się rozmnożyć, co już jest naprawdę ogromnym problemem. Dlatego należy działać szybko, żeby do tego nie dopuścić. 

Czego boją się szczury? Odpowiedź może cię zaskoczyć

Gryzonie, tak jak każde stworzenie, ma swoje ulubione i znienawidzone produkty spożywcze. Dlatego warto je wykorzystać, aby odstraszyć szkodniki. Szczury nie lubią zapachu mięty, rumianku czy oleandrów. Samo zasadzenie tych roślin może dać im jasny sygnał, że nie są mile widziane w domu. Dzięki temu szczury przestaną czuć się pewnie.

Jak pozbyć się szczurów domowymi sposobami? Oto skuteczne metody 

Wśród najpopularniejszych sposobów, znajdują się łapki, czy różnego rodzaju trutki. Jednak ten sposób nie jest najlepszy. Po pierwsze jest niehumanitarny, a po drugie, powstaje kolejny problem — pozbycie się martwych osobników. Lepszym rozwiązaniem będzie wylanie olejku z mięty pieprzowej, czy rozsypanie przypraw: goździków lub pieprzu cayenne. Ich intensywny zapach skutecznie odstraszy gryzonie. Dobrym sposobem jest także przekrojenie na pół cytryny i rozstawienie jej części w kilku miejscach.

Więcej o: