Owiń stopy folią aluminiową. Ten niecodzienny sposób rozwiąże popularny problem!

Folia aluminiowa ma wiele zastosowań. W szczególności kojarzy się nam z kuchnią, utrzymuje potrawy w cieple czy podczas pieczenia. Sprawdzi się jednak świetnie w innych aspektach, na oczy, do pilota czy na dłonie i stopy. Po co i jak owijać stopy folią aluminiową? Wyjaśniamy.

Większość osób ma w swojej kuchni folię aluminiową, jednak niewielka część zdaje sobie sprawę, jak wiele zastosowań w codziennym życiu ma ten materiał. Świetnie sprawdzi się przy pozbywaniu elektryzujących włosów, czy pomoże z elektryzującymi się ubraniami. Jest też niesamowicie prostym i tanim rozwiązaniem zimowego problemu, z którym boryka się większość z nas. Choć dla niektórych ten trik może wydać się absurdalny, na pewno jest przydatny.

Zobacz wideo Pielęgnacja skóry zimą. Gdy jest zimno, sprawdzą się oleje

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Po co owijać nią stopy? Folia aluminiowa jako domowy ogrzewacz

Folia aluminiowa, czy też tak zwane "sreberko" została zaprojektowana w taki sposób, że w zależności od strony, z której korzystamy, będzie zatrzymywać lub przepuszczać ciepło. Problem zmarzniętych stóp pojawia się głównie jesienią i zimą, wtedy właśnie sięgamy po coraz grubsze skarpetki, jednak w takiej sytuacji, nie tylko szybsza, ale też skuteczniejsza okaże się folia aluminiowa. By szybko ogrzać zmarznięte stopy, wystarczy posmarować je kremem, a następnie owinąć folią, błyszczącą stroną do wewnątrz. Będzie ona chronić przed chłodem z zewnątrz, jednocześnie utrzymując ciepło w środku. Trzeba jednak pamiętać, by nie trzymać stóp owiniętych folią zbyt długo, godzina będzie w sam raz. Stopy są wówczas odcięte od świeżego powietrza, co może sprzyjać rozwojowi grzybicy.

Folia na walkę z bólem. W jaki sposób ukoić ból stawów?

Nie tylko błyskawicznie rozgrzeje zmarznięte stopy, ale też odpręży zmęczone mięśnie i stawy. Folia aluminiowa świetnie sprawdzi się w walce z bólem stawów. Wystarczy bolące miejsce nasmarować maścią przeciwbólową i następnie zawinąć. Tak owinięte najlepiej zostawić na całą noc. Folia nie tylko przyspieszy wchłanianie produktu, ale też może lekko przyspieszyć jego działanie. Zabieg można powtarzać, najlepiej zgodnie z ulotką maści i jej dawkowaniem.

Więcej o: