Gwiazda betlejemska w doniczce. Jak ją podlewać, aby rozkwitła na Święta? Wystrzegaj się trzech rzeczy

Jak podlewać gwiazdę betlejemską? Lepiej to wiedzieć, aby pięknie zakwitła na Święta. Gwiazda betlejemska w doniczce wymaga szczególnego traktowania. Sztuczna nie będzie tak samo efektowna, dlatego poznaj tych kilka zasad, póki jest jeszcze czas.

Chcesz ozdobić wigilijny stół gwiazdą betlejemską? Dowiedz się więc, jak odpowiednio się nią zajmować. Zasady pielęgnacji rośliny, wcale nie są trudne, więc poradzą sobie nawet nowicjusze. Sprawdź, o czym warto pamiętać, aby gwiazda betlejemska mogła pięknie rozkwitnąć. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o gwiazdę betlejemską, by długo cieszyła oczy?

Jak podlewać gwiazdy betlejemskie? Zapewnij jej odpowiednią temperaturę

Gwiazda Betlejemska to kwiat, który kwitnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Nie oznacza to jednak, że dobrze toleruje niskie temperatury. Roślina bardzo słabo radzi sobie w mrozie. Niestety przez to może nie przetrwać nawet tylko ze względu na to, że kupisz ją w chłodny i wietrzny dzień. Zwróć uwagę, kiedy kupujesz roślinę, aby był to czas jak najcieplejszy i pozbawiony złych warunków atmosferycznych

Warto także przemyśleć dobrze stanowisko uprawy rośliny. Oczywiście w sam dzień wigilijnej kolacji, można na chwilę ją przestawić, jednak później powinna ona wrócić na swoje stałe miejsce. Idealne, będzie dobrze nasłonecznione oraz ciepłe. Nie stawiaj jednak rośliny obok kaloryfera. Może to doprowadzić do jej zwiędnięcia. Zapewnij również odpowiednią ilość wody roślinie. Ziemia, w której jest posadzona, powinna być zawsze wilgotna. Najlepiej podlewać gwiazdę co około 2 dni, chyba że zauważysz, że wierzchnia warstwa gleby jest już sucha. 

 

Gwiazda betlejemska w doniczce. O czym warto pamiętać w uprawie gwiazdy betlejemskiej?

O tym warto zawsze pamiętać, jeśli chcesz, aby twoja gwiazda betlejemska pięknie kwitła na Święta. Te zasady są najważniejsze: 

  • Nie stawiaj rośliny w bezpośrednim słońcu. Może to poparzyć liście gwiazdy betlejemskiej,
  • Kwiat jest bardzo podatny na wszelkie choroby grzybiczne, dlatego uważaj z podlewaniem, 
  • Używaj nawozu dla roślin kwitnących, który zapewni odpowiedni rozwój twojej gwieździe betlejemskiej.
Więcej o: