Czym wyczyścić piekarnik z przypalonego tłuszczu? Przekrój ją na pół, posyp i przekręć gałkę

Czym wyczyścić piekarnik, aby pozbyć się przypalonego tłuszczu bez szorowania? Wystarczy jeden trik bez użycia chemii, aby kuchenny sprzęt błyszczał na nowo. Weź ten popularny produkt i przetnij na pół. Dowiesz się, jak wyczyścić piekarnik szybko i skutecznie.

Idą Święta, a to czas gotowania i... jedzenia. Nic dziwnego, że sprzęty kuchenne będą używane regularnie, a co za tym idzie, mogą ulec pobrudzeniu. Tłuszcz i przypalenia jest ciężko doczyścić, jeśli nie mamy na to odpowiednich patentów. Przedstawiamy prosty trik, który w mig rozwiąże problem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić prąd, piekąc w piekarniku i zmywając w zmywarce?

Jak czyścić piekarnik? Jeśli to konieczne, zdejmij i rozmontuj drzwiczki piekarnika

Zdarza się, że piekarnik ulegnie zabrudzeniu nie tylko wewnątrz, gdzie znajdują się szuflady oraz bęben. Pryskający tłuszcz osadza się też na drzwiczkach, które zazwyczaj posiadają specjalny przycisk, pozwalający na ich demontaż. Również podwójne szyby można swobodnie odczepić, aby przemyć przestrzeń między nimi. Należy jednak pamiętać, aby nie robić tego, kiedy będą jeszcze nagrzane. Rozmontowane części piekarnika pomogą nam umyć go szybciej, chyba że w grę wchodzi wyłącznie czyszczenie jego wnętrza. Wówczas, da się rozwiązać problem bez rozkręcania i szorowania.

Czym wyczyścić piekarnik bez szorowania? Weź popularny owoc, a problem zniknie

Cytryna nie tylko ma przyjemny zapach, ale też ma w sobie dużo praktycznego soku, który z łatwością zabija bakterie i brud. Wystarczy, że przekroisz ją na pół i posypiesz sodą oczyszczoną. Tak przygotowany owoc włóż do piekarnika i ustaw termoobieg na 200 stopni. Po około pół godzinie, ostrożnie przez szmatkę weź do ręki połówkę cytryny i przesuń nią po miejscach, gdzie pozostały resztki brudu. Całość spłucz i przetrzyj do sucha. Piekarnik powinien pozostać bez śladów tłuszczu!

Czyszczenie piekarnika tabletką do zmywarki. Znany i praktyczny sposób

Bardzo popularnym trikiem jest też czyszczenie piekarnika przy pomocy kostki do zmywarki. Wystarczy umieścić ją w naczyniu z wodą, włożyć do piekarnika i ustawić termoobieg. Zawarte w kostce substancje czyszczące, z łatwością powinny poradzić sobie nawet z najgorszym brudem.

Więcej o: