Czym wyczyścić pralkę? Wrzuć filtr do domowej mieszanki! Genialny trik na smród i zabrudzenia

Jak i czym wyczyścić pralkę, aby pozbyć się brudu i smrodu? Czyszczenie pralki nie należy do najprzyjemniejszych czynności w domu, wówczas wiele osób zadaje sobie pytanie, jak wyczyścić pralkę szybko, tanio i skutecznie. Mamy tani i sprawdzony sposób.

Pralka to niezbędne urządzenie w każdym domu. Sprzęt ten używany jest stosunkowo często szczególnie teraz przed świętami. Właśnie dlatego, warto wiedzieć, w jaki sposób szybko i skutecznie wyczyścić pralkę oraz jakie są domowe sposoby na czyszczenie pralki.

Zobacz wideo Jak pielęgnować zlew, by był zawsze lśniący i czysty?

Więcej porad i artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl 

Czym wyczyścić pralkę? Ten produkt zwalczy każde zabrudzenie

Pralka posiada filtr, który pełni bardzo ważną funkcję. To właśnie tam zbierają się takie zabrudzenia jak np. sierść, kurz czy piasek. Jeśli filtr nie jest regularnie czyszczony, może on się zapchać, a zabrudzenia zaczną przedostawać się do bębna. W takiej sytuacji ubrania mogą się nie dopierać, a z pralki zacznie wydobywać się nieprzyjemny zapach. Do wyczyszczenia filtra świetnie nada się ocet, a dokładnie mieszanka przegotowanej wody z octem. Filtr wrzucamy do takiej mikstury na kilka minut, czekamy, aż wyschnie i montujemy w pralce.

Domowe sposoby na czyszczenie pralki. Te wskazówki ułatwią Ci sprzątanie

Domowe sposoby na wyczyszczenie pralki działają szybko i dokładnie. Wykorzystując sodę oczyszczoną, usuniesz z pralki brzydki zapach i zdezynfekujesz wnętrze urządzenia. Do szuflady w miejsce proszku wsyp sodę i włącz pralkę na program z wysoką temperaturą. Jeśli w pralce masz dużo kamienia, dobrze sprawdzi się tu kwasek cytrynowy. Do pralki wsyp około 100 gramów kwasku i włącz pralkę na 90 stopni. Gdy pralka potrzebuje gruntownego czyszczenia, można użyć tabletki do zmywarki. Do środka pralki wrzuć tabletkę i włącz pralkę na 60 stopni.

Co na mocne zabrudzenia w pralce?

Jeśli domowe sposoby na wyczyszczenie pralki nie zadziałają, warto sięgnąć po produkty ze sklepu. Różnego rodzaju płyny oraz odkamieniacze w proszku z pewnością pomogą w procesie czyszczenia. Przed użyciem warto przeczytać instrukcję, aby nie zaszkodzić urządzeniu. Takie środki kupisz nawet w zwykłym markecie.

Więcej o: