Jak wygląda dom z filmu "Kevin sam w domu" po latach? Zobacz nagrania i zdjęcia kultowej posesji!

"Kevin sam w domu" to obowiązkowa pozycja bożonarodzeniowa w wielu polskich rodzinach. Dużą rolę w filmie odgrywa sam dom, który zostaje zamieniony w prawdziwą twierdzę przez tytułowego bohatera. Jak budynek wygląda po latach? Teraz można to sprawdzić!

Dom rodziny McCallisterów był miejscem, gdzie Kevin początkowo zaznawał uroków wolności. W późniejszych aktach filmu to właśnie różne elementy architektoniczne pomogły mu bronić się przed złodziejami. Jeśli kiedykolwiek zastanawiało cię, jak budynek ten wygląda po latach, w końcu możesz zaspokoić swoją ciekawość. Nagranie wirtualnej przechadzki po domu trafiło do sieci, po tym, jak nieruchomość została przeznaczona do sprzedaży w 2011 roku.

Zobacz wideo Bez jakich filmów nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia? [Popkultura]

Interesują cię ciekawostki popkulturowe? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kultowy dom McCallisterów. Gdzie znajduje się w rzeczywistości?

Dom, o którym mowa, był wykorzystywany głównie dla ujęć zewnętrznych, ale do filmu trafiły również niektóre pomieszczenia wewnętrzne, w tym salon czy hol ze schodami. Sam budynek z czerwonej cegły zbudowany jest w stylu gregoriańsko-kolonialnym i znajduje się na przedmieściach miejscowości Winnetka w stanie Illinois, około 20 mil od Chicago. Posesja zajmuje pół hektara ziemi, a składa się z sześciu sypialni oraz sześciu łazienek.

Niezapomniane przygody Kevina. Poznaj sekrety zza kulis

Dom wykorzystany przy kręceniu klasycznego już filmu trafił do sprzedaży w 2011. Wtedy to też agentka nieruchomości, Marissa Hopkins, nagrała filmik ukazujący stan budynku w tamtym okresie. Co ciekawe, Cynthia i John Abendshien, zamieszkujący wówczas dom, pozostali w budynku w czasie kręcenia zdjęć, więc mieli oni okazję obserwować proces powstawania produkcji. Zdradzili oni też kilka ciekawostek. Przykładowo, na schodach zbudowana była specjalna rampa umożliwiająca przeniesienie sanek przez frontowe drzwi.

Całe nagranie dostępne jest do obejrzenia na stronie YouTube.

 

Dom z filmu "Kevin sam w domu". Zobacz jego wnętrze po latach!

W 2021 roku firma Airbnb umożliwiła pobyt na jedną noc w klasycznym domu. Wnętrze zostało udekorowane tak, aby odzwierciedlać scenografie znane z filmu. Zapaleni fani Kevina i McCallisterów mogli skorzystać z tego niezapomnianego doświadczenia za jedyne 25 dolarów. Pełna oferta wraz ze zdjęciami dostępna jest na stronie Airbnb.

Więcej o: