Jak pielęgnować anturium? Podlewanie w ten sposób to podstawa! Nie popełniaj tego błędu, bo zwiędnie

Jak pielęgnować anturium? To egzotyczna roślina, która ma spore wymagania. Jednak jeśli uda ci się je spełnić, będzie pięknie rosnąć i rozkwitnie. Wystarczy, że zapamiętasz poniższe zasady, a roślina ci podziękuje. Sprawdź, co jest najważniejsze w pielęgnacji anturium.

Jeśli planujesz zakup anturium lub masz już u siebie egzemplarz, musisz pamiętać o kilku zasadach. Roślina jest wymagająca, jednak jeśli odpowiednio o nią zadbasz, pięknie rozkwitnie i będzie cieszyć twoje oczy długi czas. Sprawdź, o czym należy pamiętać. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Zanim zaczniesz prace z anturium, załóż rękawiczki. Roślina jest trująca

Anturium należy do roślin trujących. Zawsze, kiedy zaczynasz jakiekolwiek prace dookoła niej, zakładaj rękawiczki ochronne. Roślina może podrażniać skórę. Co prawda anturium nie należy do wysoce trujących roślin, jednak wciąż może być niebezpieczna. 

Jak pielęgnować anturium? Zadbaj o odpowiednie stanowisko

Anturium wymaga dobrego oświetlenia. Najlepiej sprawdzi się światło rozproszone. Uważaj, aby nie wystawiać rośliny na bezpośrednie słońce, ponieważ może to poparzyć anturium. Nie zaszkodzi mu jednak lekkie zacienienie. Roślina w ciemniejszym miejscu dalej będzie świetnie sobie radzić, dlatego, jeśli nie masz pewności, czy światło nie będzie zbyt ostre dla rośliny, lepiej będzie postawić ją w cieniu. Natomiast jeśli chodzi o temperaturę, roślina anturium najlepiej rozwinie się w około 20 stopniach Celsjusza. Pamiętaj, że żadna odmiana rośliny nie lubi chłodnej ziemi. Nie stawiaj więc anturium na marmurowych, czy też metalowych parapetach, ponieważ może to ochłodzić jej podłoże. 

 

Jak podlewać anturium? Podlewanie to podstawa 

Podlewanie anturium może sprawić problemy, ponieważ w zależności od fazy, w której znajduje się roślina, należy zmienić nawyki. W okresie wzrostu należy podlewać je co kilka dni, tak aby zapewnić mu wilgotne podłoże, zraszaj również liście. Nie używaj jednak wody z kranu. Powinna być ona, odstała, tak aby nabrała temperatury pokojowej. Unikaj również twardej wody o wysokiej zawartości wapnia. Postaraj się także zapewnić wysoką wilgotność powietrza dla anturium. 

Więcej o: