Jak pielęgnować drzewko szczęścia, aby nie zwiędło? Rób to raz w miesiącu, a pięknie zakwitnie!

Drzewka szczęścia często możemy spotkać w biurach oraz w mieszkaniach. To rośliny, które są bardzo łatwe w uprawie i jeśli przestrzega się podstawowych zasad ich pielęgnacji, to pięknie kwitną pod koniec zimy lub na początku wiosny. Wyjaśniamy, dlaczego liście grubosza jajowatego tracą jędrność.

Drzewko szczęścia nazywane jest także gruboszem jajowatym, a także drzewkiem pieniężnym. Roślina ta ma mięsiste i błyszczące liście, w których przechowywana jest woda. W naturalnym środowisku drzewko może osiągnąć nawet cztery metry wysokości, natomiast te hodowane w domu rosną do metra wysokości. Grubosz jajowaty ma drobne białe albo różowe kwiaty, które kwitną na przełomie zimy i wiosny.

Więcej porad i artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Drzewko szczęścia pielęgnacja. Jakie warunki będą dla niego najlepsze? 

Drzewko szczęścia doskonale będzie się czuło w jasnym miejscu. Nie przeszkadzają mu nawet bezpośrednie promienie słoneczne. Natomiast, kiedy roślina ta ma za mało słońca, to jej liście tracą swój charakterystyczny kształt. Doskonałym miejscem dla grubosza jajowatego będzie parapet na oknie południowym. A jaka temperatura będzie najlepsza? Warto, aby w pomieszczeniu, w którym przebywa, temperatura wynosiła od 20 do 22 stopni.

Drzewko szczęścia podlewanie. Co może się stać, kiedy roślina dostanie za dużo wody? 

Drzewko szczęścia należy podlewać obficie raz w miesiącu w okresie letnim, z kolei zima jeszcze rzadziej. Zbyt duża wilgotność może sprawić, że liście stracą swoją jędrność. Choć roślina dobrze znosi suche powietrze i nie trzeba zraszać jej liści wodą, to należy pamiętać, aby nie stawiać jej w niewielkiej odległości od kaloryfera lub innego źródła ciepła.  

Drzewko szczęścia przesądy. Co ma nam przynieść grubosz jajowaty?

Jak sama nazwa wskazuje, grubosz jajowaty jest uznawany za drzewko przynoszące szczęście i gwarantujące pomyślność. Bywa także nazywany drzewkiem pieniężnym, dlatego często możemy je spotkać, jako dekoracje w biurach oraz gabinetach. Drzewko to według przesądów ma sprawić, że jego właściciel pozbędzie się problemów finansowych, ale też rozproszy złą energię i pozwoli mu odzyskać wewnętrzny spokój. 

Więcej o: