Drzewko szczęścia nazywane jest także gruboszem jajowatym, a także drzewkiem pieniężnym. Roślina ta ma mięsiste i błyszczące liście, w których przechowywana jest woda. W naturalnym środowisku drzewko może osiągnąć nawet cztery metry wysokości, natomiast te hodowane w domu rosną do metra wysokości. Grubosz jajowaty ma drobne białe albo różowe kwiaty, które kwitną na przełomie zimy i wiosny.
Więcej porad i artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl
Drzewko szczęścia doskonale będzie się czuło w jasnym miejscu. Nie przeszkadzają mu nawet bezpośrednie promienie słoneczne. Natomiast, kiedy roślina ta ma za mało słońca, to jej liście tracą swój charakterystyczny kształt. Doskonałym miejscem dla grubosza jajowatego będzie parapet na oknie południowym. A jaka temperatura będzie najlepsza? Warto, aby w pomieszczeniu, w którym przebywa, temperatura wynosiła od 20 do 22 stopni.
Drzewko szczęścia należy podlewać obficie raz w miesiącu w okresie letnim, z kolei zima jeszcze rzadziej. Zbyt duża wilgotność może sprawić, że liście stracą swoją jędrność. Choć roślina dobrze znosi suche powietrze i nie trzeba zraszać jej liści wodą, to należy pamiętać, aby nie stawiać jej w niewielkiej odległości od kaloryfera lub innego źródła ciepła.
Jak sama nazwa wskazuje, grubosz jajowaty jest uznawany za drzewko przynoszące szczęście i gwarantujące pomyślność. Bywa także nazywany drzewkiem pieniężnym, dlatego często możemy je spotkać, jako dekoracje w biurach oraz gabinetach. Drzewko to według przesądów ma sprawić, że jego właściciel pozbędzie się problemów finansowych, ale też rozproszy złą energię i pozwoli mu odzyskać wewnętrzny spokój.