Jak dbać o ubrania vintage? Kilka prostych trików, aby stale wyglądały jak z żurnala

Jak dbać o ubrania vintage? Jeśli nie wiesz, jak zadbać o odzież, która jest starsza od ciebie, spieszymy z pomocą. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne. Wystarczy poznać kilka prostych trików, a twoje ubrania vintage będą wyglądać zupełnie jak nowe.

Zastanawiasz się jak zadbać o ubrania vintage? Jeśli tak, to spieszymy z odpowiedzią. Choć może się wydawać, że nie należy to do najprostszych zadań, to jednak jest zupełnie inaczej. Wystarczy kilka prostych trików, a ubrania będą wyglądać zupełnie jak nowe. Sprawdź, co należy robić, aby odpowiednio zadbać o starszą odzież. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ten trik zajmie ci tylko 15 minut. Dzięki niemu, twoje ubrania nie będą już spadać z wieszaków

Poprawisz wygląd ubrań vintage w kilka chwil. Wystarczy, że użyjesz tych trików

Ubrania vintage mogą nie wyglądać już tak dobrze, jak w swoich pierwszych latach od powstania. Jednak istnieje kilka prostych trików, aby w zaledwie kilka chwil sprawić, żeby były świeże i piękne jak dawniej. Najpierw zrób te kilka rzeczy:

  • Na początek wymień guziki, uzupełnij wszystkie braki, ale też wszyj zupełnie nowe. Porysowane i pożółkłe, mogą nie być już aż tak atrakcyjne, dlatego warto będzie dokonać zmian. 
  • Zabezpiecz szwy w ubraniach, obetnij wszystkie odstające nitki, dzięki czemu ciuch nie straci swojego fasonu,
  • Jeśli posiadasz swetry, pozbądź się zmechaceń. Z biegiem lat ten typ ubrań może ulegać temu procesowi, dlatego warto zająć się problemem. Wystarczy nawet zwykła golarka, a sweter będzie wyglądał jak wcześniej,
  • Pamiętaj, że naszywki są dalej w modzie, dlatego możesz użyć ich jako wypełnień dla dziur w ubraniach, będą wyglądać naprawdę dobrze.

Odpowiednio pierz ubrania vintage. Dzięki temu zachowają piękny wygląd na długie lata

Odpowiednie pranie starszych ubrań wcale nie jest trudne. Tak naprawdę pierze się je dokładnie tak samo, jak nowszą garderobę. Wystarczy, że będziesz wiedzieć, z jakiego materiału wykonana jest twoja odzież i wybierzesz odpowiedni program w pralce

Więcej o: