Pasterka 2022 na żywo - gdzie oglądać? W tych godzinach będzie emitowana w telewizji i online

Kiedy i gdzie oglądać pasterkę 2022? To jedna z najważniejszych bożonarodzeniowych tradycji katolickich. Masza odbywa się zawsze w nocy z 24, na 25 grudnia. Nie wszyscy są jednak w stanie przybyć do Kościoła, dlatego podpowiemy, gdzie można obejrzeć mszę i kiedy rozpocznie się jej nadawanie.

Pasterka to bardzo ważna tradycja bożonarodzeniowa. Msza odbywa się co roku w nocy z 24, na 25 grudnia. Nie wszyscy jednak będą w stanie pojawić się osobiście w Kościele. Jednak jest na to sposób. Transmisje będą nadawane zarówno w telewizji, jak i internecie. Sprawdź, gdzie obejrzeć pasterkę.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy alkohol może pojawić się na wigilijnym stole?

Dlaczego pasterka jest ważna? To obowiązek wiernych

Pasterka to bardzo ważna msza. Jak donosi portal msze.info "Pasterka jest Mszą Świętą przynależącą do liturgii Bożego Narodzenia. Wierni biorący w niej udział nie muszą zatem przychodzić ponownie do kościoła w I dzień Świąt". Duchowni jednak i tak często zachęcają do udziału w dwóch obrządkach, ponieważ słowa modlitw i kazania mimo wszystko się różnią. Jednak nie jest to obowiązek.

Gdzie i kiedy obejrzeć pasterkę? Będzie emitowana w telewizji i internecie

Jeśli nie jesteś w stanie pojawić się osobiście na pasterce, możesz obejrzeć ją w telewizji lub internecie. Co więcej, możesz oglądać transmisję z samego Watykanu. Nie musisz się jednak martwić, jeśli wolisz obejrzeć mszę w języku polskim, ponieważ również i taka będzie transmitowana. Sprawdź, która będzie ci odpowiadać i gdzie obejrzeć pasterkę:

  • Jeśli chcesz oglądać transmisję z Watykanu z udziałem papieża Franciszka, to będzie ona emitowana, w telewizji TRWAM i TVP1 24 grudnia o godzinie 19.30,
  • Natomiast polska pasterka, będzie emitowana 24 grudnia od godziny 23.55 z kościoła pw. Matki Bożej Jasnogórskiej na Bachledówce na kanale TVP Polonia i TVP3 można ją również obejrzeć w internecie pod tym linkiem,
  • Pasterka z kościoła pw. Matki Bożej Jasnogórskiej na Bachledówce, będzie również emitowana we wszystkich telewizjach regionalnych TVP3,
  • Jeśli przegapisz lub wolisz obejrzeć transmisję dzień później, to masz jeszcze szansę obejrzeć pasterkę 25 grudnia o godzinie 00.15 ze Świątyni Opatrzności Bożej, na kanale Polsat News.
Więcej o: