Dodaj to do wody i podlej choinkę. Nie będzie gubić igieł i dłużej pozostanie piękna

W świąteczny czas choinka zdobi niemal każde mieszkanie. O ile część osób decyduje się na posiadanie sztucznego drzewka, tak jego naturalna wersja nadal nie odchodzi w zapomnienie. Ta jednak lubią po czasie opaść i przy okazji gubić masę igieł.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mimo że sztuczna choinka jest znacznie wygodniejsza i w święta bożego narodzenia może zdobić nasze mieszkanie praktycznie co roku, to jednak nie dorównuje jej klasycznemu odpowiednikowi, który za każdym razem zachwyca swoim zapachem. Naturalne drzewko jednak może sprawić trochę kłopotów, przykładowo gubiąc masę igieł jeszcze przed samą wigilią. Na pewno nie pomaga w tym masa nałożonych bombek i łańcuchów, które w znaczny sposób obciążają choinkę. Wszystko zależy też od jej gatunku. Sosna lub Świerk na pewno będą potrzebowały więcej uwagi niż Jodła Kaukaska, która jest bardziej odporna. 

Jako że święta w tym roku będą wyjątkowo obfite w śnieg, warto poświęcić czas na wizualny wystrój naszego mieszkania, i szczególnie zadbać o naszą choinkę. Jest na to nieco zapomniany sposób, stosowany przez niektórych od pokoleń.

Domowy nawóz do choinki

Trik nie jest trudny, a do jego wykorzystania wystarczy zmieszać z wodą kilka podstawowych produktów spożywczych, a dokładniej sól oraz cukier. Pamiętajmy, aby zachować odpowiednie proporcje, a konkretniej stosować dwie łyżki soli, oraz jedną łyżkę cukru na litr wody. Przed tym wodę warto lekko podgrzać, aby składniki w łatwy sposób się wymieszały. Tak powstałą miksturą będziemy od teraz podlewać naszą choinkę, co sprawi, że problem gubienia przez nią igieł stanie się przeszłością.

W jakich warunkach przetrzymywać choinkę?

Dbanie o drzewko nic nie da, jeśli nie będzie ono stać w odpowiednim miejscu. Należy mieć na uwadze, żeby choinka nie znajdywała się blisko wszelkiego źródła ciepła, a tym bardziej niebezpiecznie blisko kominka, gdyż oprócz jej uszkodzenia, możemy spowodować pożar w mieszkaniu.

Więcej o: