Używasz tego produktu w kuchni, a teraz zmieni się w nawóz do kwiatów. Będą rosły jak szalone!

Masz rośliny w domu i nie wiesz, jak przyspieszyć ich wzrost? Wykorzystaj ten patent, a zobaczysz efekty raz-dwa! Użycie tego produktu nie kończy się tylko w kuchni, lecz również wykorzystasz go np. w ogrodzie. To genialny, naturalny nawóz do kwiatów.

Każdy pasjonat roślin chce, aby te rosły jak na drożdżach. Jednak samo podlewanie kwiatów może nie wystarczyć i potrzebują one czasami substancji odżywczych, które znajdują się w nawozach. Jak przygotować dobrej jakości naturalny nawóz w domu?

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy nawóz do kwiatów. Skorzystaj z tego produktu

Jednym ze sposobów na zasilenie roślin substancjami odżywczymi z domu jest wykorzystanie kuchennych drożdży. Z pewnością wiele osób jest zaskoczonych, bo przecież produktu tego używamy do wypiekania chleba i ciast. Drożdże to grzyby odżywiające się cukrami prostymi, które są bogate w wiele witamin. Produkt ten zawiera w sobie również potas, wapń, selen, cynk czy żelazo. Każdy ze związków organicznych w drożdżach jest dla roślin istotny i pomoże w rozwoju. Dzięki drożdżom roślina będzie też zabezpieczona przed chorobami. 

Święta wolne od pracy 2023. Dni wolne od pracy i szkołyDni wolne od pracy 2023. Kiedy najlepiej planować urlop w 2023 roku?

Jak przygotować nawóz z drożdży? Łatwy sposób na porost roślin

Przygotowanie nawozu z drożdży jest stosunkowo łatwe. Kostkę świeżych drożdży należy rozdrobnić na małe kawałki i zalać ciepłą, ale nie gorącą wodą. Wszystko wymieszać i odstawić w ciepłe miejsce na godzinę. Gdy całość jest ostudzona, można podlewać kwiaty domowym nawozem z drożdży.

Jakich tematów lepiej nie poruszać przy wigilijnym stole, aby uniknąć rodzinnych dramatów?Co zrobić, gdy bliscy zadają wścibskie pytania? Jest kilka sposobów

Z drożdży zrobisz nie tylko nawóz. Sprawdź również ten sposób

Czasami sam nawóz nie zdziała cudów, dlatego warto przygotować również oprysk. Właśnie dzięki niemu roślina będzie chroniona m.in. przed szarą pleśnią czy mączniakiem. Oprysk przygotowujemy, rozpuszczając kostkę drożdży w 0,5 litra mleka, a potem wszystko należy rozcieńczyć w 10 litrach wody.

Więcej o: