Jak usunąć grzyb ze ściany? Weź 10 zł i idź do apteki. Tam znajdziesz rozwiązanie problemu

Grzyb na ścianie w domu to zmora szczególnie, teraz gdy na dworze jest mróz, więc grzejniki w mieszkaniach są włączone. W pomieszczeniach bardzo często zaczyna być wilgotno i ciepło, a to idealne warunki na rozwój grzyba w mieszkaniu. Jak pozbyć się grzyba domowym sposobem?

Pleśnie i grzyby w domach to coś bardzo niebezpiecznego dla naszego zdrowia. Właśnie dlatego, gdy tylko zobaczysz rozwój pleśni na ścianie, zacznij działać od razu. Jak szybko i skutecznie pozbyć się grzyba ze ścian w mieszkaniu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia? [NaZdrowie]

Jak usunąć grzyb ze ściany? Ten produkt Ci pomoże

Jeśli zauważysz rozwój pleśni na ścianie, udaj się do apteki zakupić olejek herbaciany. Łyżeczkę zakupionego olejku należy wymieszać z 250 ml wody. Tak przygotowany roztwór przelej do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj ścianę. Po 3 dniach pozostałości grzyba zmyj szmatką zamoczoną w wodzie z mydłem i wysusz. Kolejnym świetnym domowym sposobem na usunięcie pleśni w mieszkaniu jest użycie octu z wodą. Tutaj działamy tak jak w przypadku olejku herbacianego, wodę i ocet mieszamy w proporcji 1:1 i spryskujemy ścianę. Po kilku godzinach wycieramy i suszymy. Sól również może pomóc w walce z grzybem. Pojemniki wypełnij solą i porozkładaj w miejscach, gdzie znajduje się pleśń na kilka godzin.

Grzyb i pleśń w domu. Przyczyny pojawienia się niechcianego gościa

Pleśń rozwija się najczęściej i najszybciej w wilgotnych i ciepłych pomieszczeniach. Właśnie dlatego zazwyczaj znajduje się w łazience. Jednak nie jest to reguła, ponieważ jeśli suszysz pranie w salonie lub sypialni, również stwarzasz idealne warunki na rozwój grzyba. W takiej sytuacji nie zapomnij o częstym wietrzeniu pomieszczenia, a w łazience warto zamontować elektryczny wentylator. Dobrym domowym sposobem na zmniejszenie prawdopodobieństwa powstania pleśni jest rozłożenie woreczków z ryżem w pomieszczeniach.

Więcej o: