Czym posypać kostkę brukową, żeby nie "wywinąć orła"? Nie używaj soli! Ten produkt jest o wiele lepszy

Czym usunąć lód z kostki brukowej? Czym posypać lód na chodniku? Te pytania zadaje sobie aktualnie wiele osób, ponieważ zima w Polsce oficjalnie powróciła. Niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiają, że chodniki są śliskie, a to stwarza niebezpieczeństwo.

Padający śnieg, minusowa temperatura nie wpływają korzystnie na stan kostek brukowych. Właśnie dlatego należy regularnie odśnieżać i niwelować powstawanie oblodzenia na chodnikach, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Jak poradzić sobie z oblodzonym chodnikiem? Znamy sposób.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jes

Jak usunąć lód z kostki brukowej? Nie używaj soli

Tak, to prawda, nie należy używać soli w walce z oblodzeniem chodników. Sól powoduje odbarwianie kostek brukowych oraz może je uszkodzić, gdy ta długo zalega na ich powierzchni. Posypanie chodników solą grozi również przedostaniem się jej do gleby, co niekorzystnie wpłynie na rozwój roślin. Lepszym sposobem będzie wykorzystanie piasku, który nie powoduje uszkodzeń chodników, a świetnie niweluje oblodzenia. Gdy nadejdą dodatnie temperatury, a śnieg zniknie, pozostałości piasku można zebrać i wykorzystać za rok.

Jak zadbać o kostkę brukową zimą? Ta czynność jest bardzo ważna

Kostka brukowa powinna być zadbana nawet wiosną czy jesienią. Zima to okres, kiedy przypominamy sobie, aby odśnieżyć czy posypać tę powierzchnię piaskiem. Jednak warto pamiętać o niej przez cały rok, aby później w niekorzystnych warunkach atmosferycznych nie uległa zniszczeniu. Impregnacja kostki brukowej jest bardzo istotna. Zabieg polega na wyczyszczeniu kostki z zabrudzeń i użycie odpowiedniego preparatu hydrofobowego. Dzięki temu kolor chodnika i jego cała struktura zostanie wzmocniona. Ważne, aby impregnacja była wykonywana przy dodatniej temperaturze.

Usuwanie śniegu z chodników. Unikaj tych przyrządów

Zalegający śnieg należy usunąć z chodnika, aby nie uległ on zniszczeniu i odbarwieniu. Jednak przy odśnieżaniu nie używaj łopat z metalowym lub ostrym zakończeniem, ponieważ może to uszkodzić nawierzchnię. Najlepiej wybrać takie narzędzia, które są plastikowe i nie stworzą zagrożenia dla kostki brukowej.

Więcej o: