Gołoledź w niemal całej Polsce. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami i silnym wiatrem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej znów ostrzega przed niebezpieczną pogodą. IMGW prognozuje marznące opady i silny wiatr. Gołoledź w niemal całej Polsce spowodowała pojawienie się pomarańczowego alertu. Zobacz, co nas czeka w najbliższych godzinach i na Święta!

Od dziś, 20 grudnia 2022 roku pogoda zaczyna się zmieniać i staje się coraz cieplej. Marznące opady powodują jednak "szklankę" na drogach w związku z czym IMGW wydał pomarańczowe alerty.

Zobacz wideo

Więcej porad i artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Gołoledź i ślizgawica w niemal całej Polsce. IMGW ostrzega

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami i silnym wiatrem. Niebezpieczne zjawiska mogą wystąpić na drogach w kilku regionach kraju. W dwóch województwach wydano alerty drugiego stopnia. Meteorolodzy ujawniają, że w południowej Polski może wiać silny wiatr, a na Podlasiu odwołano w szkołach lekcje.

Szczególną uwagę należy zwrócić, chodząc po chodnikach. Z z powodu upadków wiele osób wymaga interwencji lekarskiej. Od rana w całej Polsce doszło do wielu kolizji i wypadków na drodze.

Pogoda na święta bożego narodzenia 2022. Czego możemy się spodziewać?

Polska pozostaje pod wpływem rozległego, wieloośrodkowego układu niżowego znad Atlantyku. W nocy dotarła do nas ciepła i wilgotna masa powietrza polarnego. Przychodzi ocieplenie, a wraz z nim deszczowa i dość wietrzna aura. Nad naszym krajem przemieszcza się strefa opadów deszczu ze śniegiem i deszczu.

Odwilż ma utrzymać się do piątku 23 grudnia 2022. Po tym terminie temperatura ulegnie zmianie.

Dzisiejsza realizacja modelu #GFS jakże odmienna od wczorajszej. O wiele cieplejsza i odwołująca surową zimę z większymi mrozami. Pamiętajcie, że sprawdzalność takich prognoz powyżej 7/9 dni spada do 50/60%. Dziś będziemy spoglądać jeszcze na kilka innych realizacji.

- czytamy na Twitterze IMGW-PIB Centrum Modelowania Meteorologicznego

Więcej o: