Gołoledź w niemal całej Polsce. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami i silnym wiatrem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej znów ostrzega przed niebezpieczną pogodą. IMGW prognozuje marznące opady i silny wiatr. Gołoledź w niemal całej Polsce spowodowała pojawienie się pomarańczowego alertu. Zobacz, co nas czeka w najbliższych godzinach i na Święta!

Od dziś, 20 grudnia 2022 roku pogoda zaczyna się zmieniać i staje się coraz cieplej. Marznące opady powodują jednak "szklankę" na drogach w związku z czym IMGW wydał pomarańczowe alerty.

Zobacz wideo

Więcej porad i artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Gołoledź i ślizgawica w niemal całej Polsce. IMGW ostrzega

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami i silnym wiatrem. Niebezpieczne zjawiska mogą wystąpić na drogach w kilku regionach kraju. W dwóch województwach wydano alerty drugiego stopnia. Meteorolodzy ujawniają, że w południowej Polski może wiać silny wiatr, a na Podlasiu odwołano w szkołach lekcje.

Szopkę Przemysława Kozłowskiego z zapałek zaprezentowano dziś (6 grudnia) w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy Gdzie urodził się Jezus i kiedy ma urodziny? Jasełka mogą kłamać

Szczególną uwagę należy zwrócić, chodząc po chodnikach. Z z powodu upadków wiele osób wymaga interwencji lekarskiej. Od rana w całej Polsce doszło do wielu kolizji i wypadków na drodze.

Pogoda na święta bożego narodzenia 2022. Czego możemy się spodziewać?

Polska pozostaje pod wpływem rozległego, wieloośrodkowego układu niżowego znad Atlantyku. W nocy dotarła do nas ciepła i wilgotna masa powietrza polarnego. Przychodzi ocieplenie, a wraz z nim deszczowa i dość wietrzna aura. Nad naszym krajem przemieszcza się strefa opadów deszczu ze śniegiem i deszczu.

Jak pielęgnować delikatną skórę dziecka Jak pielęgnować wrażliwą skórę dziecka? Uwaga na codzienne czynności

Odwilż ma utrzymać się do piątku 23 grudnia 2022. Po tym terminie temperatura ulegnie zmianie.

Dzisiejsza realizacja modelu #GFS jakże odmienna od wczorajszej. O wiele cieplejsza i odwołująca surową zimę z większymi mrozami. Pamiętajcie, że sprawdzalność takich prognoz powyżej 7/9 dni spada do 50/60%. Dziś będziemy spoglądać jeszcze na kilka innych realizacji.

- czytamy na Twitterze IMGW-PIB Centrum Modelowania Meteorologicznego

Więcej o: